Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Akala Faraone kandyduje do "NASZE DOBRA Z POMORZA 2018"

2018.10.22 Akala FaraoneAkala Faraone Uczestniczymy w tegorocznym konkursie Głosu Szczecińskiego "NASZE DOBRA Z POMORZA 2018" https://gs24.pl/nasze-dobre-2018-wybierz-z-nami-najlepszych-start-glosowania/ar/13551640

Konkurs jest organizowany od 11 lat. Promuje firmy oraz ich produkty z województwa zachodniopomorskiego w 12 kategoriach. Zgłosiliśmy nasz produkt platformę PLS w kategorii produkt na budowę.


PLS to drabina teleskopowa z platformą o wymiarach 52x62 cm. Gwarantuje bezpieczeństwo dzięki dużemu, antypoślizgowemu podestowi roboczemu i wysokiej balustradzie, co pozwala na bezpieczne sięganie do regałów i urządzeń. Pozwala to także, na swobodną i bezpieczną pracę z czterema punktami podparcia, dzięki czemu nie potrzebna jest osoba asekurująca. Regulacja wysokości umożliwia zastosowanie drabiny w różnych warunkach, na różnych wysokościach i nierównych powierzchniach np.: schody. Drabina jest wytrzymała i stabilna dzięki zastosowaniu stabilizatorów krzywych. Ergonomiczny uchwyt ułatwia zmianę wysokości drabiny. Posiada dwa koła co pozwala na bardzo łatwy transport w miejscach pracy. Montaż nie wymaga uprawnień.

Życzymy bezpieczeństwa w pracy.

Prosimy o głosy, wysyłając SMS o treści ND.27 pod nr 72355.

Firma Faraone jest firmą rodzinną z 40 – letnią tradycją w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości produktów do pracy na wysokości. Firma założona przez Piero Faraone ma siedzibę w Tortoreto, tam również znajduje się zakład produkcyjny. Pozostałe dwa zakłady znajdują się w Hiszpanii w Sevilli oraz Polsce w Goleniowskim Parku Przemysłowym.  Wszystkie fabryki Faraone produkują ten sam asortyment profesjonalnych drabin, platform, rusztowań, podnośników. Niektóre produkty są wymieniane między fabrykami. Realizujemy również nietypowe zamówienia indywidualne, zgodne z oczekiwaniami klientów, normami i przepisami bhp danego kraju. Jesteśmy jednym z liderów w produkcji sprzętu na miarę.

Produkcja sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo i komfort pracy na wysokości jest naszą misją. Bezpieczeństwo podczas prac wykonywanych na wysokości to nasza główna specjalizacja. Mamy na ten temat ogromną wiedzę, co przekłada się na poziom naszych produktów. Nie idziemy na kompromis z jakością. Produkty, które opuszczają naszą fabrykę, są atestowane i certyfikowane.  Jesteśmy partnerem naszego klienta, któremu zapewniamy najlepsze rozwiązania i produkt. Rezultaty naszych prac potwierdzają, że wygoda i przestrzeganie norm mogą iść w parze z wymaganiami klientów. Tworzymy sprzęt znany i doceniany w całej Europie i na świecie.

Organizujemy szkolenia, aby podzielić się wiedzą na konferencjach związanych z bezpieczeństwem. Współpracujemy także z Państwową Inspekcją Pracy, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służy BHP.

Szkolenia i konferencje w których uczestniczymy są po to aby uświadomić pracodawców i pracowników, ponieważ bezpieczeństwo, zwłaszcza na wysokości jest trochę lekceważone, zwłaszcza w małych i mikro firmach. Odnotowuje się zbyt dużo wypadków śmiertelnych w pracy na wysokości, które są spowodowane stosowaniem nieodpowiedniego sprzętu i złymi nawykami w pracy.

Jesteśmy Liderami na Rynku Polskim w produkcji konstrukcji specjalnych, stały się one kluczową częścią naszej produkcji. Dziś produkujemy dla największych korporacji w Polsce. Proponujemy naszym klientom najbezpieczniejsze i najwyższe jakościowo rozwiązania. Naszym potencjalnym klientem jest każda firma produkcyjna, niezależnie od sektora gospodarczego. Bezpieczeństwo promujemy nie tylko przez szkolenia i konferencje, ale także przez sztukę. Włoskie Faraone zorganizowało konkurs we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym „Lejo” we Włoszech. Celem konkursu plastycznego było połączenie sztuki i tematyki pracy bez ryzyka, czyli pracy bezpiecznej dla człowieka. Artyści wykorzystali różne formy i style, aby pokazać najważniejsze problemy, oddziaływać na wyobraźnię, zachęcać do refleksji i dyskusji. Do konkursu zgłoszono wiele wspaniałych prac, które prezentują przy okazji spotkań dotyczących bezpieczeństwa. Powstałe prace można spotkać na różnych konferencjach bhp, a także na naszej stronie internetowej, gdzie można je pobrać i wykorzystać do promowania bezpieczeństwa podczas pracy.

Wspieramy Fundację Kultury Bezpieczeństwa i ich projekt Polska Kocha Bezpieczeństwo. Logo Polska Kocha Bezpieczeństwo można spotkać na naszych produktach. Projekt, który promuje i wspiera akcje związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w pracy, zakładzie, w domu, szkole i inne. Teraz wspieramy Kampanię 112 promująca wśród dzieci umiejętność skorzystania z numeru alarmowego, 112 to program stworzony przez Fundację Kultury Bezpieczeństwa. Program przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Ma on na celu uświadomienie dzieciom odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

BUDOWNICTWO (G12) Tworzy ją grupa największych firm budowlanych: SKANSKA, WARBUD, BUDIMEX... Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo na budowach, uświadamiać zagrożenia. Dążą do wyeliminowania na budowach w czasie pracy ryzyka, po przez zastąpienie drabin bezpiecznym produktem.

To dla nich zmodyfikowaliśmy podest PLS. Podwyższenie burt do 15 cm, barierek do 1,1 m oraz wzmocnienie elementów. Jesteśmy w trakcie nowego projektu, który pozwoli wyeliminować drewniane drabiny. Nowy projekt tworzymy przy współpracy z tynkarzami, osobami, które użytkują ten produkt.

 

Akala Faraone
Foto: Akala Faraone

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.