Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Baterie kwasowe tracą pole

20170724_wymiana bateriiW pierwszym półroczu baterie do wózków widłowych notują 12% udział w ilości wejść w oferty publikowane na portalu. W okresie sześciu miesięcy br. we wszystkie zarejestrowane 689 ofert kliknięto 136 664 razy. Baterie trakcyjne znajdują się w grupie produktowej wyposażenia do wózków widłowych, mając w niej zdecydowanie największy udział.
 
Baterie do wózków widłowych to ważny element przetargowy dostawców wózków widłowych, którzy dostarczając  nowy wózek, dostarczają również baterię ze swoim logo i we „flagowym kolorze”. Coraz trudniej jest więc na rynku dostawcom baterii, gdyż oprócz konkurencji „bezpośredniej” dochodzi ta „pośrednia” - dostawców wózków widłowych, z którymi wcześniej współpracowali. Nie jest to  konkurencja sensu stricto, niemniej ze ścisłej współpracy dostawców baterii z dostawcami wózków widłowych pozostały „luźne” kontakty.
 
Rynek rośnie i jest jednak miejsce dla każdego, chociaż nie w tych samych proporcjach, gdyż zasady konkurencji dają o sobie znać bardzo wyraźnie. Jak zatem ten rynek baterii wygląda, możemy zobaczyć analizując zachowanie się internautów odwiedzających portal i klikających w oferty produktów na nim publikowane. 
 
Baterie kwasowe notują 35% udział wejść w oferty publikowane na portalu i przez ostatni rok znacznie straciły(55% w 2016) na rzecz baterii żelowych notujących 33% udział kliknięć. Pozostała mniejsza połowa „tortu” to baterie AGM z 16% udziałem, akcesoria do baterii notują wysoki bo 14% udział(16%) oraz oferta baterii litowo-jonowych 2% udziału. Czy to przekłada się na rynek baterii, trudno jednoznacznie powiedzieć, nie jest to badanie, a zapis pewnych preferencji użytkowników portalu.
 
W TOP 4 ofert baterii trakcyjnych, na pierwszym miejscu z bardzo dużą przewagą jest oferta  „SzeregEPzV oraz EPzV-BS – ogniwa VRLA Sonnenschein”, notując 1708 kliknięć, to ponad dwa razy więcej od drugiej w „rankingu” oferty „Bateria Exide Typoszereg GF-Y (dryfit® A500 Cyclic)” z ilością 824 kliknięć. Na trzecim miejscu jest oferta  „Baterii Hawker Water Less® 20”  - 817 kliknięć, a na czwartym oferta „Baterie EXIDE zgodne z dyrektywą ATEX” z liczbą 672 kliknięć w ofertę. 
 
Razem z bateriami analizie poddano prostowniki, wszak to one sprawiają, że baterie gotowe są do użycia i w tej grupie rodzajowej wyróżnia się prostowniki tradycyjne  i wysokich częstotliwości. Rosnące zainteresowanie jest nowa technologia zapewniającą „lepsze osiągi”, chociaż jest droższa o tradycyjnej, to dane jednoznacznie wskazują produkty, które są w kręgu zainteresowań internautów. 
W załączonym opracowaniu publikowane są szczegółowe dane dotyczące poszczególnych rodzajów produktów publikowanych na portalu.
 
Red.
Foto: Log4.pl

Pliki do pobrania:

  • Statystyki baterii na portalu i prostowników Log4.pl
    W pierwszym półroczu baterie do wózków widłowych notują 12% udział w ilości wejść w oferty publikowane na portalu. W okresie sześciu miesięcy br. we wszystkie zarejestrowane 689 ofert kliknięto 136 664 razy.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.