Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Kompaktowy rewolucjonista

Rozwiązanie rewolucjonizujące branżęWprowadzając w roku 2005 na rynek serię srebrno-pomarańczowych elektrycznych wózków widłowych RX 20, STILL trafił w gusta branży. Potwierdza to już ponad 80 tys. wyprodukowanych egzemplarzy tego produktu. STILL – hamburski specjalista do spraw logistyki wewnętrznej zdecydował się jednak poddać swój hitowy produkt całkowitej modernizacji i zadbać o jeszcze bardziej kompaktową budowę, większą ergonomię, wydajność i precyzję pracy wózków. Postanowił także wyposażyć pojazdy w przemyślane systemy wspomagające.
 
Nowa seria RX 20 składa się łącznie z 13 typów wózków widłowych przeznaczonych do obsługi ładunków od 1,4 do 2 ton przy środku ciężkości wynoszącym 500 mm. Te inteligentne, a zarazem uniwersalne urządzenia doskonale nadają się do pracy łączonej, tzn. mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku – wózki poruszają się z prędkością sięgającą 20 km/h, dzięki czemu szybko i bezpiecznie transportują produkty nawet na dłuższych dystansach. Pojazdy serii RX 20 udowadniają swoje przewagi również podczas układania palet na wysokości do 5900 mm.
 
Te wydajne wózki widłowe mają szerokie spektrum zastosowań. Doskonale nadają się do wymagającej bezawaryjności i dużej wydajności przeładunku intensywnej pracy wielozmianowej. Dzięki niezwykle kompaktowej budowie idealnie sprawdzają się przy operowaniu ładunkami w wąskich korytarzach.
 
PRZEGLĄD DOKONANYCH MODERNICZAJI:

Zwiększona moc i wydajność pracy: Wózki widłowe zostały wyposażone w całkowicie nowy moduł napędowy z dwoma obudowanymi trójfazowymi silnikami jezdnymi, posiadającymi aktywny układ chłodzenia oraz nową wersję przetwornicy. Takie rozwiązanie niemal nie wymaga konserwacji, zapewniając wydajną i niezawodną pracę wózków, a także swobodny podjazd na rampę. W zależności od nośności znamionowej, te niezawodne wózki potrafią przy pełnym załadunku pokonywać rampy i podjazdy o nachyleniu nawet 20%.
 
Pojazdy pracują w trybie oszczędnym lub w trybie wysokiej wydajności przeładunku - w zależności od ustawień dokonywanych jednym przyciskiem. W każdym programie można ustawiać prędkość, przyspieszenie oraz elektryczne hamowanie w przypadku zmiany kierunku jazdy.
 
Duża zwrotność i kompaktowe wymiary: Dla Klientów poszukujących wyjątkowo kompaktowych wózków o udźwigu 1,4 lub 1,6 tony najlepszym wyborem będą wersje RX 20-14C oraz RX 20-16C, charakteryzujące się niezwykle dużą zwrotnością. Zwiększono ją dzięki zastosowaniu wyjątkowo krótkiej ramy, która umożliwia operowanie ładunkiem w wąskich korytarzach roboczych, a równocześnie pozwala na stosowanie baterii o dużej pojemności (625Ah).
 
Pracę w wąskich korytarzach roboczych w przypadku wózków 4-kołowych ułatwia oś łamana. W porównaniu do poprzednich wersji warianty 3-kołowe mają wymiary mniejsze nawet o 29 mm, a 4-kołowe – 171 mm mniejsze wymiary. Przekłada się to na lepsze operowanie ładunkiem w strefach magazynu wymagających szczególnie sprawnego manewrowania.
 
Nowe wózki widłowe RX 20 o standardowej wysokości 2035 mm nadają się do obsługi kontenerów. W przypadku konieczności operowania wózkami przy wyjątkowo niskich przejazdach bramowych lub wagonach towarowych dostępna jest również wersja z dachem ochronnym na poziomie 1949 mm.
 
Nowa koncepcja baterii zapewniająca doskonały zasięg i bezawaryjność pracy: Wózki elektryczne 48 V wykonane na podwoziu standardowym mają teraz możliwość obsługi baterii o pojemności 625 Ah w dwóch alternatywnych układach, co pozwala na optymalne wykorzystanie akumulatorów i dostosowanie baterii do miejsca użytkowania danego wózka. STILL umożliwia korzystanie z różnorodnych typów baterii dzięki zastosowaniu niespotykanej dotąd na rynku podwójnej komory. Odpowiada ona przyszłościowym wymogom, pozwalając stosować również nowe rozwiązania technologiczne, takie jak baterie litowo-jonowe. Istotną zaletą serii RX 20, tak jak u jej poprzedników, jest możliwość prostej i szybkiej bocznej wymiany baterii w przypadku każdego wózka.
Uniwersalna komora baterii
Prawdziwy hit w nowoczesnym, sportowym wydaniu: STILL przykłada dużą wagę do wysokiej jakości wykonania i trwałości swoich produktów. Zewnętrzne elementy plastikowe wózków zostały w dużej mierze zastąpione materiałem stalowym.
 
Doskonała widoczność ze wszystkich stron redukująca możliwość wystąpienia wypadków: By umożliwić stabilne podnoszenie ładunków oraz optymalny poziom widoczności, modernizacji poddano także maszt. Odporne na zginanie i skręcanie profile o zwiększonym udźwigu resztkowym zapewniają bezpieczną i płynną obsługę ciężkich ładunków. Nowe maszty wyróżniają się zastosowaniem wąsko osadzonych profili w kształcie litery C w części zewnętrznej masztu. Cylindry układu podnoszenia zostały umiejscowione za nimi. Takie rozwiązanie zapewnia operatorowi dobry poziom widoczności – przez maszt oraz na boki.
 Doskonała widoczność....
Ponadto, konstrukcja dachu ochronnego gwarantuje optymalną widoczność w górę, co pozwala na szybkie i bezpieczne operowanie ładunkami również na wyższych regałach.
 ...w każdym kierunku
Większa ergonomia zapewniająca niemęczącą i efektywną pracę: Seria RX 20 oferuje operatorowi dużą swobodę ruchów. Do kabiny wchodzi się wygodnie za pomocą obszernego stopnia. Przestrzeń na nogi została obniżona o około 60 mm, a stanowisko operatora o 50 mm.
Kabina podwyższona wewnątrz o 16 mm gwarantuje wygodę spoglądania w różnych kierunkach również wysokim osobom. Poręcz, gumowa mata antypoślizgowa i wygodny stopień zwiększają bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania z kabiny. Wózek posiada dużo miejsca na nogi, również w obrębie pedałów. Ze zmian w tej części wózka zadowoleni mogą być również technicy. Aby uzyskać nieograniczony dostęp do elementów serwisowych podczas konserwacji wózka, wystarczy teraz tylko odkręcić blaszaną osłonę. STILL wyraźnie zredukował również głośność pracy swoich wózków. Zmniejszeniu uległ przede wszystkim hałas emitowany przez pompę układu kierowniczego i układu podnoszenia.
 
Precyzja zwiększająca bezpieczeństwo i jakość pracy: Zaprojektowany od nowa zespół wskaźników, STILL EASY Control, stanowi centrum komunikacyjne i centrum bezpieczeństwa wózka. W pełni graficzny, kolorowy monitor z automatyczną regulacją jasności przekazuje operatorowi nie tylko informacje o parametrach jazdy, takich jak prędkość poruszania się, kąt pochylenia, status baterii, stan zużycia energii itp. – dzięki możliwości sterowania za pomocą menu i przycisków „Ulubione” operator ma również bezpośredni dostęp do programów związanych z podnoszeniem ładunku czy poruszaniem się wózka oraz wielu innych funkcji. Na monitorze wyświetla się także informacja o kierunku jazdy wózka, co podnosi wydajność przeładunku i bezpieczeństwo pracy. Liczne funkcje wspomagające pracę – np. wskaźnik poziomu stabilności oraz redukcja prędkości w przypadku podniesionej karetki wideł  zwiększają nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale również pozwalają na precyzyjną obsługę ładunków, co dodatkowo podnosi wydajność. Seria RX 20 jest również wyposażona w popularną funkcję wspomagającą Curve Speed Control, która automatycznie dostosowuje prędkość jazdy wózka na zakrętach.
 Inteligentne systemy trakcyjne
STILL jest dostawcą rozwiązań z zakresu logistyki wewnętrznej, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów na całym świecie – oferujemy wózki widłowe, rozwiązania z zakresu techniki magazynowej, oprogramowanie oraz obsługę pod jednym dachem. Koncepcje, które Hans Still, założyciel firmy, rozwijał w roku 1920 z kreatywnością i przedsiębiorczością przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych, szybko przeistoczyły się w silną, znaną na całym świecie markę. Dzisiaj niemal 8 tys. wykwalifikowanych pracowników działu badań i rozwoju, produkcji, sprzedaży i obsługi pracuje nad tym, by spełniać wymagania Klientów na całym świecie. Kluczem do sukcesu firmy jest tworzenie wysokowydajnych produktów, począwszy od przygotowywania kompleksowych ofert branżowych dla dużych i małych przedsiębiorstw, aż po projektowanie komputerowych programów logistycznych przeznaczonych do efektywnego zarządzania magazynem i przepływem materiału. Zachęcamy do odwiedzenia strony STILL pod adresem: www.still.pl lub na Facebook'u:www.facebook.com/STILLPolska.
 
Still
Foto: Still
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.