Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Konkurs „Bezpieczna praca w magazynie”

20180103_log4_konferencja_bezpieczna_praca_infografika2Na rynku przybywa rocznie ponad milion metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej, nowoczesne obiekty klasy A powstają w coraz to nowych lokalizacjach. Nowoczesne technologie i sprzęt w magazynie zwiększają operacyjne tempo przepływy towarów w magazynie. Przepływy towarów liczone są w tysiącach jednostek ładunkowych dziennie. Człowiek jest w tej nowoczesnej infrastrukturze funkcjonuje najsłabszym ogniwem w łańcuchu bezpieczeństwa.
 
Urządzenia techniki magazynowej posiadają rozwiązania, które w sposób bezpośredni lub pośredni wpływają na bezpieczeństwo pracy. Konstruktorzy pracujący nad nowymi modelami sprzętu uwzględniają zbierane informacje z rynku wprowadzając nowe lub sprawdzone w innych obszarach rozwiązania, poprawiające standardy bezpieczeństwa. Jak wykorzystywane są te nowe możliwości sprzętu oraz organizacji pracy poprawiającej jej bezpieczeństwo, sprawdzamy w konkursie „Bezpieczna praca w magazynie” wybierając „LIDERA BEZPIECZNEJ PRACY W MAGAZYNIE”
 
Celem konkursu jest propagowanie standardów bezpieczeństwa w magazynie, pytania zawarte w ankiecie zwracają uwagę na czynniki mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo pracy. Uczestnicy konkursu odpowiadając na pytania zawarte w ankiecie analizują „stan bezpieczeństwa” w swoim magazynie. Konkurs jest też promocją innowacji technicznych i technologicznych podnoszących bezpieczeństwo użytkowania sprzętu oraz systemów składowania towarów.
 
Przewidziany jest następujący harmonogram konkursu:
  • do 15 stycznia 2018 roku należy zarejestrować się jako uczestnik konkursu, link tutaj
  • do 31 stycznia 2018 roku należy wypełnić elektroniczną ankietę,
  • 01 – 15 lutego 2018 r. analiza przesłanych ankiet przez członków Kapituły Konkursu,
  • 23 lutego, konferencja i wręczenie statuetki „Lidera Bezpiecznej Pracy w Magazynie”.
 
Bezpieczeństwo pracy w magazynie to ważny czynnik wpływający na jakość wykonywanych procesów, a nie wszyscy uczestnicy zdają sobie z tego sprawę. Ankieta konkursu, opracowana przez znawców tematyki bezpieczeństwa w magazynie, w istotny sposób wpływa na zwiększenie świadomości oraz poprawy bezpieczeństwa pracy w magazynie.  

To czwarta edycja konkursu, w dwóch pierwszych „Liderem bezpiecznej pracy w magazynie”, została firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. z Łodzi, osiągając bardzo dobry wynik 625 punktów na 708 możliwych do zdobycia. W trzeciej edycji zwyciężył magazyn firmy Kuehne + Nagel sp. z o.o. w Chorzowie, zdobywając 613 punktów na 722 możliwe do zdobycia. Obie firmy osiągały bardzo wysoki „współczynnik bezpieczeństwa” wynoszący blisko 85% celujących odpowiedzi zawartych w ankiecie, to świadczy o wysokim poziomie kultury bezpieczeństwa w firmach.  
 
Rozpoczynamy kolejną czwartą edycje konkursu „Bezpieczna praca w magazynie”, by wybrać „Lidera” -  magazyn, który jest wzorem do naśladowania dla innych, gdzie możliwie wszystkie dostępne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pracy są wdrażane.   

Mecenat nad konkursem objęły firmy Camso Polska S.A.  - dostawca opon do wózków widłowych i maszyn przemysłowych oraz Metroplan Polska Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo doradztwa techniczno - projektowego dla zakładów produkcyjnych i logistycznych.
Konferencja_bezpieczna_praca_stopka

Zapraszam do rejestracji zainteresowanych udziałem w konkursie, szczegółowa informacja jest na tej stronie, w zakładce KONKURS.
Andrzej Szymkiewicz
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.