Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn

Magazyn WMS.net - narzędzie podnoszące bezpieczeństwo w magazynie

27 lutego 2018

2018.02.27 Software StudioWarehouse Management System jest programem gwarantującym prace w magazynie bez przestojów umożliwiając zwiększenie liczby realizowanych zleceń na zmianę wspomagając kierowanie ruchem produktów, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo prac w magazynach, czy centrach logistycznych. Firma Software Studio proponuje zastosowanie funkcjonalności  programu WMS.net, która umożliwia wymierne zmniejszenie ryzyka podczas pracy, zapobiegając przeciążeniom miejsc składowania.

Dla przypadku gdy znamy nośność półki, która przykładowo wynosi 6000kg, a sama półka składa się z 3 gniazd umożliwiających piętrowe składowanie dwóch palet, można podjąć decyzje o prawidłowości umieszczenia kolejnych partii towaru. Jeśli półka ma zapełnione 2 gniazda asortymentem, który waży razem z paletami 4000kg zapełnienie półki kolejnymi dwiema paletami o masie 1500kg każda jest błędem powodującym znaczne przekroczenie dopuszczalnej nośności, co pociąga za sobą niepotrzebne ryzyko wypadku. Takie zaniedbanie może spowodować zawalenie regału powodując straty materialne oraz zagrożenie zdrowia, i życia osób znajdujących się w pobliżu. W programie WMS.net omawiana funkcjonalność polega na dodatkowej kontroli. Po wskazaniu odpowiedniej kartoteki towarowej odczytana zostaje wcześniej podana waga, która jest zestawiana z aktualnym obciążeniem półki i jej obciążeniem dopuszczalnym. W przypadku przekroczenia nośności półki dla podanej lokalizacji program WMS.net wyświetli komunikat informacyjny i uniemożliwi dopisanie tego asortymentu w tym miejscu. Procedura ta jest przeprowadzana w ten sam sposób dla zmian lokalizacji palety.

Funkcjonalność zapobiegania przed przeciążeniem miejsca składowania jest idealna dla magazynów przechowujących na przykład materiały budowlane, czy artykuły spożywcze takie jak mąka, cukier, ale nie jest też ograniczona tylko dla takiego asortymentu.  Przechowywanie w magazynie produktów wymienionych powyżej wiąże się z dużym ciężarem, który zajmuje stosunkowo mało miejsca. Ostrzeżenia wyświetlane w programie pomagają pracownikom magazynu uniknąć przeciążeń regałów.

WMS.net wspomaga zarządzaniem miejsca przechowywania towarów w sposób jak najbezpieczniejszy dla ludzi. Funkcjonalność ta pozwala na przechowywanie towarów zgodnie z zasadami BHP oraz jest opłacalna z punktu widzenia firmy przez ograniczanie potencjalnych strat pozwalając jednocześnie na odpowiednie zagospodarowanie miejsca w magazynie.

Program Magazyn WMS.net to narzędzie umożliwiające organizowanie i zarządzanie działalnością magazynów. Oprócz możliwości opisanych powyżej oferuje on jeszcze inne funkcjonalności, których praktyczne wykorzystanie można poznać korzystając z ogólnodostępnej wersji demonstracyjnej programu znajdującej się pod adresem http://demo.softwarestudio.com.pl.

 

Paweł Tyszkiewicz
Foto: Software Studio

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.