Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Magazyn WMS.net - narzędzie podnoszące bezpieczeństwo w magazynie część 2

2018.03.26 SoftwareStudioKierowanie ruchem produktów w magazynach dzięki Systemowi WMS.net nie tylko gwarantuje korzyści w formie poprawy organizacji pracy, obsługi jakości klienta oraz wykorzystania powierzchni magazynowej. Inną zaletą użytkowania programu klasy WMS od SoftwareStudio jest wymierne zwiększenie bezpieczeństwa ludzi oraz towarów znajdujących się w obsługiwanym magazynie.

Sposobem zwiększenia bezpieczeństwa przy użyciu programu WMS.net jest wykorzystanie funkcjonalności, która ma za zadanie zdefiniowanie tras wózków widłowych oraz podanie dokładnej lokalizacji.

Przykładowo do magazynu zostaje dostarczony ładunek, którego wymiary wymagają, by został zlokalizowany w niestandardowo szerokim gnieździe. Program identyfikując asortyment dobierze trasę tak, by omijać punkty w magazynie, gdzie manewrowanie byłoby niebezpieczne lub wręcz nie możliwe.

Inna funkcjonalność zwiększającą poziom bezpieczeństwa polega również na odpowiednim sposobie przechowywania asortymentu. W programie WMS.net przechowywane są informacje dotyczące nie tylko wymiarów, czy wagi asortymentów, ale również informacje dotyczące możliwości składowania piętrowego palet. W przypadku rozpoczęcia realizacji zlecenia przyjęcia towaru zostaje przez program przypisywana lokalizacja składowania dopasowana do wymogów artykułu.
W przypadku, gdy towar nie może być składowany piętrowo zostanie on przypisany w odpowiednie miejsce. Pracownik odpowiadający za umieszczenie dostarczonego produktu dostaje dyspozycje na komputer mobilny wskazujący mu miejsce oraz sposób składowania, dzięki takiemu wykorzystaniu terminali możliwość popełnienia kosztownego w skutkach błędu jest minimalizowane. Funkcjonalność ta jest szczególnie istotna przy składowaniu asortymentu niebezpiecznego, gdzie pomyłka mogłaby prowadzić do niebezpieczeństw dla ludzi i towarów.

Program magazynowy firmy SoftwareStudio optymalizuje proces od przyjęcia towaru. System, który jest odpowiednio wdrożony gwarantuje korzyści poprzez odpowiednią organizację pracy, poprawę jakości obsługi kontrahentów oraz lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej, przy równoczesnym zwiększeniu wykorzystaniu powierzchni magazynowej. Do tej listy można również dodać zwiększenie bezpieczeństwa ludzi i towarów w obsługiwanym magazynie, przez co WMS.net powinien być traktowany jako środek zwiększający bezpieczeństwo.

 

Paweł Tyszkiewicz
Foto: SoftwareStudio

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.