Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Nowa historia emocjonującej gry

Już podczas tegorocznej edycji targów SAWO (24-26 kwietnia 2018) nastąpi reaktywacja strażackich zawodów z 20-lecia międzywojennego – HYDROBALL! Na oczach uczestników kwietniowego bloku targów utworzy się nowa historia tej emocjonującej gry.
 
Piłka sikawkowa – Hydroball, to inicjatywa funkcjonariuszy pełniących służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. O oprawę wydarzenia zadba Chojrak – Red Bull Event Car, który przemierza Polskę wzdłuż i wszerz wyszukując i rozkręcając najlepsze imprezy sportowe i kulturalne. Na wyposażeniu samochodu są m.in. konsola dla DJ-a, wysokiej jakości sprzęt nagłośnieniowy, ekran LED, rzutnik czy konsola do gier. 
 
Zawody rozegrają się na boisku w kształcie okręgu o średnicy 30 m, otoczonym bandą w wysokości 1,1 m. Idea gry Hydroball polega na tym, że konkurujące ze sobą dwa zespoły składające się z sześciu osób za pomocą strumienia wody muszą umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Zadaniem kapitana drużyny jest tak dysponować wodą na rozdzielaczu, aby jej starczyło na cały czas trwania meczu (2 x 5 min). Każdy zespół będzie dysponować samochodem gaśniczym z określoną ilością wody do wykorzystania (np. 5000 litrów).
 
Drużynę stanowić będzie zastęp, w skład którego wchodzą: kierowca – obsługa autopompy, dowódca wozu, który będzie obsługiwał rozdzielacz – jednocześnie kapitan drużyny oraz dwie roty (przodownik i pomocnik) – czterech zawodników grających w polu.
Do rozgrywek w ramach targów SAWO przystąpią wybrane drużyny z jednostek PSP i OSP. Przez dwa dni odbywać się będą mecze pokazowe, a ostatniego dnia rozegrany zostanie mecz-niespodzianka, który będzie dla kibiców niezwykle atrakcyjnym widowiskiem.
 
Uczestnikom zawodów przez trzy dni energii dodawać będzie napój Red Bull, a o odpowiednio wysoki poziom emocji zadbają modelki Fire Girls. Rozgrywki będą miały charakter zabawy, ich celem jest reaktywowanie tej zapomnianej dyscypliny sportowej i wypromowanie jej wśród społeczeństwa.
 
Redip
Foto: SAWO
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.