Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Nowe Karty Oceny Palety

20170424-paletySytuacja na rynku palet po wypowiedzeniu umowy przez EPAL organizacji UIC, jest nadal napięta i nie wiadomo w jakim kierunku się rozwinie. Powstanie Związku Producentów Europalet UIC, organizacji reprezentującej UIC w Polsce bardzo zmieniło obraz rynku, jest partner do rozmów w sprawie jego normalizacji, bo nikt nie chce chaosu i kosztów związanych dodatkowym sortowaniem palet.
 
W piątek doszło do spotkania Andrzeja Bijaka  - Prezesa Zarządu Związku Producentów Europalet UIC z Mateuszem Borutą  - Dyrektorem Zarządzającym ECR Polska, na którym poruszano problem wymienialności palet EPAL z paletami UIC. To ważna rozmowa dla środowiska producentów palet jak i dla całego poolu „białych palet”. Skutkiem tej rozmowy, było zaproszenie Związku Producentów Europalet UIC do prac nad nową Kartą Oceny Palet. To bardzo znaczący i ważny krok w kierunku normalizacji sytuacji, mając na uwadze fakt, że sieci handlowe, niechętne są ponoszeniu dodatkowych kosztów. Współpraca nowego Stowarzyszenia z ECR Polska spowoduje, większe zaangażowanie nowej organizacji w walkę z fałszerzami i poprawą jakości palet.

 
Prace nad nowymi Kartami Oceny Palet są już bardzo zaawansowane, włączenie do grupy roboczej nowej organizacji jest dobrym krokiem. Użytkownicy palet będą mieli narzędzie pozwalające na jeszcze lepszą ocenę jakości palet, a tym samym mogą eliminować palety nienormatywne. Kształt nowych Kart Oceny Palety będzie nieco inny – powstają dwie karty zielone – osobna karta dla palet EPAL i dla palet EUR, w kartach zawarta będzie różna informacja dla palet EPAL oraz palet EUR, będzie jedna karta czerwona.
 
Udział w pracach nowego Stowarzyszenia nie jest łatwy, ale jego reprezentanci to fachowcy, którzy mają bardzo dużą wiedzę na temat rynku palet oraz jego potrzeb i oczekiwań. Prace trwają, ich zakończenie przewidziane jest na koniec kwietnia. Ostateczne zatwierdzenie Karty Oceny Palety nastąpi na Walnym Zgromadzeniu ECR Polska, zaplanowanym na 15 maja br.
 
Red.
Foto: Log4.pl
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.