Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Wydajny mały mocarz

Jungheinrich_EZS7280Dokładnie w czasie, w którym odbywały się międzynarodowe targi dotyczące wyposażenia lotnisk InterAirport w Monachium, firma Jungheinrich zaprezentowała swój nowy produkt: ciągnik akumulatorowy EZS 7280. 
 
Ze względu na dopuszczalną siłę ciągu, aż 28 ton, ciągnik idealnie nadaje się do transportu ciężkich ładunków na płytach lotnisk lub w zakładach przemysłowych. Wysoki moment obrotowy sprawia, że najazd na rampę z ciężkim towarem nie stanowi dla EZS 7280 problemu. Automatyczne hamulce postojowe zabezpieczające wózek przed stoczeniem się z pochyłości ułatwiają zatrzymywanie się i ponowne ruszanie na podjeździe.

 
Nowy akumulator litowo-jonowy o mocy 500 Ah zastosowany w EZS 7280 gwarantuje wysoką wydajność. Użytkownik z pewnością doceni jego niekwestionowane zalety, takie jak bezobsługowość, długą żywotność, czy łatwość doładowania w każdym czasie. W przypadku szczególnie długiego czasu pracy, przy zwiększonym rozstawie osi kół, można zainstalować akumulator o mocy do 930 Ah.
 
Dzięki kompaktowej obudowie EZS 7280 bardzo dobrze sprawdza się w wąskich korytarzach, ułatwiając manewrowanie. Trwała i odporna na wpływy atmosferyczne konstrukcja ze specjalną powłoką gwarantuje wysoki stopień ochrony przed korozją i sprawia, że ​​ciągnik sprawdzi się nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Istnieje możliwość wyboru różnych wariantów kabin. Dzięki ogrzewaniu wnętrza kabiny problemu nie stanowi niska temperatura, ani zaparowane szyby.
 
„W trakcie prac nad produktem dużą wagę przywiązywaliśmy do wydajności pojazdu i bezpieczeństwa przy podjazdach na rampę. Ważna też była kwestia komfortu pracy operatora. Inspirację dla nas stanowiły rozwiązania stosowane z branży motoryzacyjnej.” – mówi Andreas Füchtmann, produkt manager.
 
Źródło: Jungheinrich
Foto: Jungheinrich 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.