Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Atrybuty wózka czołowego UniCarriers TX3

Co chwila spotykamy nowe modele dobrze nam znanych produktów, oferujące większą ekonomiczność czy też wygodę. Nie inaczej dzieje się pod dachem magazynu. Ciągłe wprowadzanie innowacji znacznie poprawia funkcjonowanie gospodarki magazynowej jak również i bezpieczeństwa pracowników.
 
Aby lepiej zrozumieć wyżej wymienione kwestie należy się przyjrzeć urządzeniu, które pełni niemalże najważniejszą oprócz czynnika ludzkiego funkcję w magazynie. To nic innego jak wózek widłowy. Idealnym przykładem innowacyjnej technologii są wózki widłowe japońskiej firmy UniCarriers , której importerem na terenie Polski jest firma POLSAD Jacek Korczak.
 
TX3_atrybuty bezpieczeństwa

Atrybuty bezpieczeństwa wózka Unicarriers TX3:

  1. Przednie lampy wraz z kierunkowskazami w technologii LED
  2. Koncepcja ProVision – najlepsza widoczność w klasie
  3. Smukła kolumna kierownicy
  4. Dodatkowe bozne szybki
  5. Bezobsługowy układ hamulcowy
  6. Dodatkowa krata ochronna
  7. Zintegrowane tylne lamy w technologii LED
  8. Tylna rączka wraz z sygnałem dźwiękowym
  9. Ultrasmukłe słupki boczne  - lepsza widoczność
  10. W pełni elektryczny układ wspomagania

Tu warto skupić szczególną uwagę na nowym modelu serii TX3, czołowym elektrycznym wózku widłowym z przeciwwagą nagrodzonym w tym roku prestiżową nagrodą RedDot Design Award 2018. Model TX3 posiada szereg rozwiązań, które znacznie wpływają na komfort pracy operatora a co za tym idzie bezpieczeństwo jego oraz innych pracowników. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest hamulec elektromagnetyczny załączany w pełni automatycznie. UniCarriers stworzył energooszczędną i bezobsługową technologię dzięki której wózek hamowany jest przeciwprądem. Brak tu jest również jakichkolwiek tarcz czy okładzin ściernych co powoduje, że hamulec jest praktycznie bezawaryjny. Producent oferuje również montaż tzw. lamp Blue Spot sygnalizujących kierunek jazdy pojazdu, snop niebieskiego światła ostrzega innych o pracy maszyny w bliskiej odległości.
 
Kolejnym istotnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są wodoszczelne elementy wózka TX3 zabezpieczone w klasie IPx4 takie jak wyświetlacz oraz sterowniki. Z racji pracy w różnych warunkach całkowicie eliminujemy tu możliwość uszkodzenia urządzenia z powodu wilgoci oraz ewentualnego porażenia prądem.
 
Nie sposób nie wspomnieć o możliwościach ustawień parametrów maszyny zabezpieczonych kodem PIN. W serii TX3 po wpisaniu kodu serwisowego możemy nie tylko ograniczyć prędkość maksymalną, ale również zmienić przyśpieszenie czy zmniejszyć poziom reakcji na nacisk pedału hamulca. Mało tego japońscy projektanci pomyśleli o tym jak ważna dla bezpieczeństwa jest widoczność projektując całkowicie od nowa maszt Triplex 3F w oparciu o koncepcję ProVision. Pozbywając się niepotrzebnych elementów kokpitu na panelu przednim zwiększono pole widzenia i znacznie poprawiono komfort pracy w kabinie. Zamontowanie okienek bocznych na panelu przednim powoduje że kierowca nie musi wychylać się z fotela żeby zobaczyć dokładnie kontur przewożonej palety.  Wszystko to okraszone jest specjalną konstrukcją ramy gdzie zastosowano ultrasmukłe słupki A/B poprawiające widoczność i zmniejszając tym samym ryzyko urazu operatora podczas wsiadania/wysiadania z pojazdu.
 
UniCarriers TX3 został szerzej zaprezentowany przez importera (POLSAD Jacek Korczak) w dniach 05-08 czerwca podczas tegorocznych Targów Logistyki Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2018.

Poruszając kwestie bezpieczeństwa należałoby wspomnieć o narzędziach dodatkowych dostarczanych przez specjalistycznych producentów. UniCarriers we współpracy z firmą ENTE zaprezentował model TX3 wyposażony w system AWIA Horyzont który wykrywa kolizję na drodze maszyna-człowiek diametralnie poprawiającym proces orientacji operatora pojazdu w terenie poprzez odpowiednio wczesne ostrzeżenie o możliwości wystąpienia kolizji. Czym jeszcze zaskoczą nas producenci? Tego jak widać nie sposób przewidzieć ale z pewnością  warto być na bieżąco.
 
Piotr Pawelec, Koordynator Marketingu
Foto: POLSAD Jacek Korczak
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.