Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Atrybuty wózka Still RX 20

Wprowadzając w roku 2005 na rynek serię srebrno-pomarańczowych elektrycznych wózków widłowych RX 20, STILL trafił w gusta branży. Potwierdza to już ponad 80 tys. wyprodukowanych egzemplarzy tego produktu. STILL – hamburski specjalista do spraw logistyki wewnętrznej zdecydował się jednak poddać swój hitowy produkt całkowitej modernizacji i zadbać o jeszcze bardziej kompaktową budowę, większą ergonomię, wydajność i precyzję pracy wózków. Postanowił także wyposażyć pojazdy w przemyślane systemy wspomagające.

Nowa seria RX 20 składa się łącznie z 13 typów wózków widłowych przeznaczonych do obsługi ładunków od 1,4 do 2 ton przy środku ciężkości wynoszącym 500 mm. Te inteligentne, a zarazem uniwersalne urządzenia doskonale nadają się do pracy łączonej, tzn. mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku – wózki poruszają się z prędkością sięgającą 20 km/h, dzięki czemu szybko i bezpiecznie transportują produkty nawet na dłuższych dystansach. Pojazdy serii RX 20 udowadniają swoje przewagi również podczas układania palet na wysokości do 5900 mm.

Still RX 20

Atrybuty bezpieczeństwa STILL RX 20

 1. Kompleksowy zespół wskaźników prezentujący na monitorze informację o parametrach pracy (STILL Easy Control)
 2. Sześć indywidualnych poziomów układu hydraulicznego
 3. Przestronna kabina operatora z dużą ilością miejsca na nogi  i wieloma schowkami
 4. Stabilne podwozie o optymalnej konstrukcji
 5. Duża pojemność baterii, dostępna wersja Li-lon
 6. Boczna wymiana baterii w całej serii
 7. Safety Light i  Safety Light 4Plus
 8. System Curve  Speed Control
 9. Doskonała widoczność ze wszystkich stron
 10. Doskonała widoczność  na końcu wideł
 11. Program oszczędnej pracy Blue-Q

Precyzja zwiększająca bezpieczeństwo i jakość pracy: Zaprojektowany od nowa zespół wskaźników, STILL EASY Control, stanowi centrum komunikacyjne i centrum bezpieczeństwa wózka. W pełni graficzny, kolorowy monitor z automatyczną regulacją jasności przekazuje operatorowi nie tylko informacje o parametrach jazdy, takich jak prędkość poruszania się, kąt pochylenia, status baterii, stan zużycia energii itp. – dzięki możliwości sterowania za pomocą menu i przycisków „Ulubione” operator ma również bezpośredni dostęp do programów związanych z podnoszeniem ładunku czy poruszaniem się wózka oraz wielu innych funkcji. Na monitorze wyświetla się także informacja o kierunku jazdy wózka, co podnosi wydajność przeładunku i bezpieczeństwo pracy. Liczne funkcje wspomagające pracę – np. wskaźnik poziomu stabilności oraz redukcja prędkości w przypadku podniesionej karetki wideł  zwiększają nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale również pozwalają na precyzyjną obsługę ładunków, co dodatkowo podnosi wydajność. Seria RX 20 jest również wyposażona w popularną funkcję wspomagającą Curve Speed Control, która automatycznie dostosowuje prędkość jazdy wózka na zakrętach.

Still
Foto: Still

Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.