Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Audyt SQAS w magazynie DB Schenker w Chorzowie

W chorzowskim magazynie logistycznym DB Schenker badany był system zarządzania oraz procedury i praktyki stosowane przez firmę w obrocie produktami chemicznymi. Obiekt w Chorzowie należy do grona siedmiu magazynów DB Schenker w Europie, które przeszły badanie SQAS (Safety Quality Assessment System). Branża chemiczna stawia jedne z najwyższych wymagań do procesów i bezpieczeństwa logistyki.
 DB Schenker
DB Schenker od lat doskonali kulturę Lean, koncentrując się na ulepszaniu procesów, lepszym wykorzystaniu zasobów i zwiększaniu bezpieczeństwa. Badanie SQAS potwierdza, że firma jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.
 
Magazyn został wyróżniony przez asesora m.in. w kwestii doskonalenia procedur operacyjnych i dostosowania ich do aktualnych procesów. Uznanie wzbudziła także współpraca pomiędzy poszczególnymi działami firmy, dzięki czemu możliwa jest skuteczna realizacja wspólnych celów.
 
- Wynik badania dowodzi, że współpraca z klientami w zakresie budowania biznesu poprzez wspólne działania dotyczące bezpieczeństwa, jakości oraz wydajności jest na wysokim poziomie. Ponadto ważne z punktu widzenia obsługi tak wymagającej branży – jak chemiczna – jest to , że zasady związane z bezpieczeństwem są obecne w świadomości pracowników. Regularnie prowadzimy też szkolenia z zakresu BHP i PPOŻ i udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnia Małgorzata Szkaradek, Szef Obsługi Logistycznej w Magazynie Logistycznym w Chorzowie.
 
Badanie obejmowało dwa obszary. Pierwszy z nich zawierał szczegółowe pytania m.in. dotyczące CSR, HR, compliance, prawa pracy i procedur związanych z przepływem informacji, operacji oraz mienia. Drugi dotyczył zagadnień takich jak komunikacja z klientem i innymi partnerami, ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo i higiena pracy, przebieg procesów związanych z obrotem oraz magazynowania materiałów chemicznych w szczególności tych zaklasyfikowanych jako niebezpieczne dla ludzi oraz środowiska.
 
To już kolejny audyt SQAS w magazynie DB Schenker w Chorzowie. Poprzednie badanie było przeprowadzone w 2016 r. Wtedy także uzyskano bardzo wysoki wynik, na poziomie 95%.
Badanie SQAS
 
SQAS (Safety & Quality Assessment System) pozwala sprawdzać poziom bezpieczeństwa i jakość działań operacyjnych podejmowanych w obrocie produktami chemicznymi – zarówno obojętnymi, jak i niebezpiecznymi (ADR, RID, ADN) oraz materiałami szczególnego ryzyka HCDG.
 
Badanie SQAS zostało wprowadzone w 1995 roku przez Europejską Komisję Przemysłu Chemicznego CEFIC (The European Chemical Industry Council). Raport SQAS jest ważny przez 3 lata, zawiera wskazania obszarów ocenionych dobrze, jak również miejsca, w których należy podjąć działania doskonalące.
 
DB Schenker
Foto: DB Schenker
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.