Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Awia Horyzont

Awia horyzontRozwiązaniami, które powinny na stałe znaleźć się w puli środków zwiększających bezpieczeństwo eksploatacji wózków widłowych, są systemy ostrzegania o zagrożeniu kolizją z pracownikiem pieszym czy innym wózkiem. Ich zadaniem jest odpowiednio wczesne powiadomienie operatora wózka czy innego środka transportu i/lub pracownika pieszego o fakcie naruszenia strefy jego działań.

Narzędziem, które skutecznie realizuje powyższe funkcje jest system Awia Horyzont będący odmianą systemu identyfikacji z wykorzystaniem sygnałów o częstotliwości radiowej. Jest to autonomiczny system, niewymagający kosztownej instalacji w infrastrukturze. System ten jest instalowany na wózku (lub na innym pojeździe). System ma na celu ułatwienie zmniejszenia ryzyka kolizji, np. wózka, z człowiekiem lub innym wózkiem czy innym pojazdem, w warunkach ograniczonej widoczności otoczenia przez kierowcę danego wózka.

System Awia Horyzont składa się z szeregu nadajników osobistych, w które są wyposażeni pracownicy i/lub wózki czy inne pojazdy, anten odbiorczych i terminala kierowcy, montowanych na wózku.

http://ente.com.pl/oferta/przemys/424-awia-horyzont

Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.