Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Baoli na fali wzrostu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje wstrzelić się w ten trend i stać się głównym dostawcą azjatyckich pojazdów na nasz rynek.
 Na linii produkcyjnej Baoli
Według danych CITA (ang. China Industrial Truck Association) chiński eksport wózków widłowych wzrósł w ujęciu rok do roku o 29 proc. Co trzeci spośród 168 tys. pojazdów, które trafiły z Państwa Środka za granicę, znalazł odbiorcę w Europie – co oznacza, że jesteśmy dla producentów z Azji największym w świecie rynkiem zbytu – o 8 pp. przed USA.

– Dynamiczne wzrosty importu wózków z Azji do Unii Europejskiej to w mojej ocenie efekt dwóch grup czynników. Po pierwsze, jakość chińskich maszyn stopniowo rośnie, co pozwala spełniać wysokie standardy ustalone dla pojazdów eksploatowanych w UE. Po drugie, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na niezawodne i ekonomicznie dostępne maszyny transportu wewnętrznego – komentuje Dariusz Górski, Dyrektor Baoli Polska. – Te uwarunkowania sprawiają, że z optymizmem spoglądamy w przyszłość Baoli Polska. Tym bardziej, że dzięki zlokalizowanym w Europie centrom dystrybucyjnym i istniejącej sieci serwisu w naszym kraju jesteśmy w stanie odpowiadać na rosnący popyt i skutecznie prowadzić obsługę posprzedażową naszych wózków – dodaje Dyrektor Baoli Polska. Według szacunków CITA w Europie Wschodniej pojazdy z Chin osiągnęły udział w rynku na poziomie sięgającym niemal 21 proc.
 
Baoli to producent wózków widłowych i sprzętu magazynowego, który działa w ponad 80 krajach na całym świecie. Firma jest częścią KION, lidera na rynku europejskim i drugiego co do wielkości na świecie producenta technologii magazynowej, znanego z takich marek jak Linde, Still i Dematic. Baoli to idealne połączenie inżynierii i technologii dużej grupy o zasięgu globalnym, pragmatyzmu oraz dbałości o koszty tak typowej dla produktów wytworzonych na Dalekim Wschodzie.
 
Firma Baoli jest bezpośrednio obecna w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, dysponując zorganizowaną strukturą obsługującą 40 rynków. Baoli EMEA zajmuje się całościowo sprzedażą i obsługą posprzedażową i ma do swojej dyspozycji ogromny magazyn zlokalizowany we Włoszech, działający zarówno jako centrum dystrybucyjne posiadające na stanie ponad 300 wózków widłowych gotowych do dostawy, jak i obszar części zamiennych o powierzchni ponad 11 tys. mkw. będący jednym z największych w Europie.
 
Wojciech Podsiadły
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.