Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Bezpieczeństwo i komfort pracy w magazynie

Często zdarza się, że właściciele firm logistycznych, centrów przeładunkowych, magazynów narzekają na koszty związane z utrzymaniem i remontami swoich obiektów. Zniszczeniu bądź uszkodzeniu najczęściej ulegają elementy infrastruktury magazynowej, związanej z bezpieczeństwem pracy. Właściciele firm lub osoby odpowiadające za bezpieczeństwo i utrzymanie ruchu powinni dbać i infrastrukturę by zredukować koszty i zadbać o bezpieczeństwo towarów i pracowników.  W niniejszym tekście przedstawiamy praktyczne sposoby na zmniejszenie strat oraz zagrożeń.
 Ochrona bramy załadunkowej
Wielu właścicieli firm, ma świadomość, jak duże koszty wiążą się z serwisowaniem i naprawą uszkodzonych elementów w magazynach i halach. Świadomi tych kosztów zabiegają o to, aby cała infrastruktura bezpieczeństwa był w jak najlepszym porządku. Niestety, tych świadomych menadżerów jest zdecydowanie za mało, stąd nadal jest wiele wypadków w magazynach. 
 
Strefowe systemy bezpieczeństwa w magazynie
Zapewnienie bezpiecznej pracy w magazynie jest niezwykle istotne i ma wielowymiarowe korzyści, mając to na uwadze, opracowany został system, który zapewnia takie warunki pracy. Wszędzie tam, gdzie poruszają się wózki widłowe oraz inne pojazdy, gwarantuje bezpieczne wykonywanie operacji w chronionych strefach.
 
System FLEX IMPACT został gruntownie przebadany przez wiodące ośrodki badawcze i akademickie. Dzięki temu jest w stanie sprostać nawet najbardziej rygorystycznym normom i wymogom bezpieczeństwa. System ma konstrukcję modułową, zatem poszczególne elementy można z łatwością dopasowywać, łączyć oraz - w razie konieczności - wymieniać, co sprawia że jest to rozwiązanie ekonomiczne i cenione przez użytkowników.
 Elastyczne odboje
W magazynie, szczególnie istotną kwestią jest bezpieczeństwo pracy,  a współwystępowanie ludzi oraz pojazdów wymaga olbrzymiej troski, a także wydzielenia specjalnych stref bezpieczeństwa. Barierki FLEX IMPACT Handrail Plus, zostały specjalnie opracowane, aby logistycznie oddzielać strefy ruchu od strefy poruszania się ludzi, na platformach i innych obszarach wzmożonego ruchu.
 
To wielokrotnie wypróbowany i przebadany multifunkcjonalny system barierek, który można z powodzeniem stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Są proste i łatwe w montażu, dzięki zastosowaniu opatentowanego rozwiązania w postaci systemu łączenia poręczy ze słupkami, eliminującego potrzebę użycia nakrętek, śrub, wsporników lub konieczności spawania.
 
Ich główną przewagą nad produktami obecnymi na rynku, jest materiał, z którego zostały wykonane. Produkty firmy wytwarzane są ze specjalnie wzmacnianych elementów polimerowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli rynkowych, wykonanych z żelaza i stali, nie muszą być poddawane obróbce, nie odkształcają się podczas każdego uderzenia i nie muszą być po nim wymieniane lub naprawiane, co zwykle generuje dość wysokie koszty i powoduje przestój, który też generuje straty. Przy zastosowaniu tradycyjnych barierek, w momencie zderzenia, bardzo często wyrywane są ich elementy mocujące, niszczone posadzki. Prezentowane produkty są bardzo lekkie, więc w przypadku silnego uderzenia nie ma możliwości wyrwania ich z podłoża, do którego są przytwierdzone.
 
Barierki Handrail Plus posiadają znacznie zwiększoną wytrzymałość na zderzenia, nawet przy sporych prędkościach. Elementy są elastyczne,  zatem łatwo odzyskują oryginalny kształt po kolizji. Co oznacza, że nie trzeba ich naprawiać, wymieniać na nowe, a to znacznie obniża koszty ich użytkowania. Właściwie do zera.
 Ochrona przejścia wewnątrznego
Zabezpieczenia miejscowe
Odboje Traffic Barrier zostały zaprojektowane tak, aby chronić szczególnie narażone na uszkodzenia urządzenia, sprzęt, materiał i strukturę budynków. Zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z szybką wymianą towaru, załadunkiem lub rozładunkiem. To optymalne rozwiązanie do wydzielenia obszaru, po którym mogą poruszać się pojazdy. Również w tym przypadku, poddaliśmy nasze produkty wnikliwym badaniom i testom, które wykazały, że odboje chronią nawet przed zderzeniem z wózkiem widłowym o wadze 3,5 tony, jadącym z dużą prędkością.
 
Odboje Traffic Barrier  dostępne są w 2 standardowych wysokościach 300mm lub 450mm. Pierwsze z nich idealnie sprawdzają się w przemyśle, i miejscach, gdzie z dużym natężeniem poruszają się wózki widłowe bądź inne pojazdy przemysłowe.  Do miejsc o zwiększonym ruchu samochodowym, szczególnie polecamy drugi rodzaj odbojów. Nasz produkt również powstał w oparciu o technologię stosowaną w przypadku barierek, dzięki czemu  absorbuje siłę uderzenia, nie ulegając przy tym zniszczeniu.
 
Słupki i ochrony bram:Długotrwałe uszkodzenia wjazdów, bram, przejść mogą skutecznie uniemożliwić pracę i w konsekwencji generować wysokie koszty, zarówno napraw i remontów, jak i te związane z przestojem firmy. Dlatego też w swojej ofercie mamy produkty specjalnie przygotowane do ochrony tych newralgicznych miejsc.
Słupki i ochrony bram stworzone  zostały w takiej samej technologii, dzięki czemu pochłaniają siłę uderzenia i nie ulegają trwałym odkształceniom, chroniąc bramę, jak i pojazd przed uszkodzeniem.
 
Ochrona kolumn i rogów:To rozwiązanie pozwala w pełni chronić kolumny, a także wsporniki przed kolizjami i uszkodzeniami, które z czasem mogą zagrozić stabilności całej konstrukcji. Cechują się wysokimi parametrami ściskania osiowego, co przekłada się na hamowanie oraz absorbowanie siły uderzenia i ochronę elementu przed uszkodzeniem.
 Ochrona przejazdu między budynkami
Wszystkie produkty FLEX IMPACT są rozwiązaniami modułowymi, co pozwala łączyć i z łatwością dopasowywać do siebie różne elementy, a także je wymieniać. To cenione przez użytkowników ekonomiczne rozwiązanie, które znacznie redukuje koszty bieżącej eksploatacji magazynu oraz pozytywnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa.
 
Tomasz Jarocki, Konrad Izdebski, Evergrip
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.