Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

BIK zakłada monitoring na dachu w magazynach

14 listopada 2018

Biuro Inwestycji Kapitałowych_Sosnowiec magazynBiuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło współpracę z firmą Sense Monitoring. System służący do ciągłej kontroli stanu kondycji dachów o dużej powierzchni został już zainstalowany w najnowszej hali nr 5 w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. System będzie montowany także w nowo realizowanych obiektach. Zwiększa to bezpieczeństwo korzystania z powierzchni magazynowych, przy spodziewanym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.

Biuro Inwestycji Kapitałowych zainstalowało innowacyjny system Sense S-One w nowo wybudowanej hali magazynowej nr 5 w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Służy on do ciągłej kontroli dachów płaskich oraz zapobiegania ich przeciążeniom. „System planujemy zamontować także w nowo realizowanej hali nr 6 w Sosnowcu oraz we wszystkich naszych kolejnych inwestycjach magazynowych, w tym m.in. w planowanym centrum logistycznym Kraków III w Targowisku pod Krakowem. Taką decyzję podjęliśmy mając na celu podniesienie bezpieczeństwa i standardu oferowanej powierzchni magazynowej” - podkreśla Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

System opracowany przez firmę Sense Monitoring wykorzystuje nowatorską metodę pomiaru ugięcia w płaszczyźnie dachu. Dzięki niej nie jest ograniczana funkcjonalności posadzki, a montaż przebiega bez ingerencji w konstrukcję. Na bieżąco dostarczane są dane pomagające w zapobieganiu przeciążeniom dachu. Wykrywane są również przecieki oraz nasiąkanie izolacji na wczesnym etapie. Tym samym zwiększane jest bezpieczeństwo ludzi oraz mienia wewnątrz budynku.

Biuro Inwestycji Kapitałowych_hala magazynowa
„Najemcy oczekują najwyższego standardu przy jednoczesnym możliwie jak najniższym koszcie. Montaż systemów monitorujących bezpieczeństwo obiektów z pewnością należy do elementów sprzyjających w zakresie wyboru danej lokalizacji przez klienta” – mówi Krzysztof Mucha. Wydatki związane z instalacją systemu są po stronie dewelopera. „Natomiast koszty instalacji oraz użytkowania systemu powinny się zwrócić z naddatkiem w związku z niższymi kosztami utrzymania obiektu.  W efekcie nie tylko nie powoduje to podwyższenia ceny najmu powierzchni, a wręcz przeciwnie w dłuższym czasie wpływa na niższe opłaty eksploatacyjne” – dodaje.

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozważa również montaż system Sense S-One w zarządzanych parkach handlowych.Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.
Foto: Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.