Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Brązowy magazyn DB Schenker w Bydgoszczy

W połowie 2019 r. magazyn DB Schenker w Bydgoszczy został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Audyt przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów zakończył się sukcesem.
 DB Schenker_XSITE
„Status bronze przyznany magazynowi logistycznemu w Bydgoszczy jest szczególnym wyróżnieniem i dowodzi wysokiego poziomu dojrzałości operacyjnej. Cieszy nas, że kolejna polska lokalizacja spośród 750 oddziałów DB Schenker na świecie, została wyróżniona zgodnie ze standardem XSITE. Dowodzi to wysokiego zaangażowania pracowników i odpowiedniego podejścia do Lean Management”, mówi Dariusz Doroś, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.
 
Magazyn DB Schenker w Bydgoszczy został szczególnie doceniony za styl pracy, który charakteryzuje się wysoką kulturą bezpieczeństwa, koncentracją na potrzebach klienta i ciągłą optymalizacją procesów, a przy tym szacunkiem do osób zatrudnionych i poszukiwaniem rozwiązań „szytych na miarę”.
 
„Sukcesu w XSITE nie da się osiągnąć bez zaangażowanego zespołu i prawdziwego, dojrzałego przywództwa. W magazynie w Bydgoszczy wszystkie elementy były na wysokim poziomie, co miało istotny wpływ na wynik końcowy”, podkreśla Rafał Tarasewicz, Dyrektor doskonałości operacyjnej w logistyce kontraktowej na Europę w DB Schenker.
 
XSITE jest wdrażany od 2016 r. w całej logistyce kontraktowej DB Schenker. Dotychczas funkcjonuje w około 60 lokalizacjach, m.in. w 11 magazynach operatora logistycznego w Polsce. Ocena standardu wykonywana jest w oparciu o 5 obszarów. Sprawdzane są relacje z klientami, finanse, ludzie i przywództwo, procesy, a także bezpieczeństwo. XSITE może uzyskać poziom developing, bronze, silver lub gold.
 
Globalny model doskonałości biznesowej XSITE jest bardzo restrykcyjny i niespełnienie nawet jednego warunku w obowiązkowych obszarach uniemożliwia uzyskanie wyróżnienia. Polski magazyn w Teresinie pod Warszawą jako pierwszy na świecie uzyskał status silver, który jest obecnie najwyższym przyznanym poziomem.
 
DB Schenker
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.