Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Certyfikowane magazynowanie

Platforma logistyczna FM Fresh w Mszczonowie ponownie uzyskała certyfikat IFS Logistics (wersja 2.2 grudzień 2017) potwierdzający wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności. Uzyskana podczas audytu ocena to aż 99,45%. Poprzednio obiekt w Mszczonowie był audytowany w styczniu 2015 r. i otrzymał certyfikat IFS Logistics w wersji 2.1 z 2014 r.
 Magazyn FM Fresh operacje kompletacji
Aby otrzymać taką certyfikację firma musi spełnić szereg wymagań określonych w sześciu grupach tematycznych: odpowiedzialność wyższego kierownictwa; system zarządzania jakością i bezpieczeństwem produktu; zarządzanie zasobami; realizacja usług; pomiary, analizy, doskonalenie; ochrona produktu i kontrole zewnętrzne.
 
„Dokładamy wszelkich starań, by poziom realizowanych przez nas usług spełniał bardzo rygorystyczne wymagania. Nasze obiekty poddawane są cyklicznym audytom i uzyskują certyfikaty, które potwierdzają, że utrzymujemy najwyższy możliwy poziom usług. Nasi klienci mogą być pewni, że powierzone nam do magazynowania i transportu produkty spożywcze będą w pełni bezpieczne dla klientów detalicznych” – powiedział Robert Błędek, dyrektor platformy logistycznej FM Fresh.
 
Dzięki poddaniu się certyfikacji, FM Logistic (dla swojej marki FM Fresh) zyskał zapewnienie porównywalności i przejrzystości działań realizowanych w całym łańcuchu dostaw. Podlega także warunkom wspólnego standardu wykonywania usług z jednolitymi systemami oceny. To z kolei wprost przekłada się na większe zaufanie do dostawców i produktów. Sama weryfikacja dostawców zajmuje też mniej czasu. Zapewniony jest również monitoring zgodności z obowiązującymi przepisami. Natomiast klienci FM Logistic mogą polegać na wynikach audytów realizowanych przez niezależny ośrodek zewnętrzny, co zmniejsza zapotrzebowanie na kontrole własne. Certyfikat potwierdza status FM Fresh, jako dostawcy bezpiecznych produktów wysokiej jakości.
 Certyfikat FM Fresh
W porównaniu do wersji 2.1 z 2014 roku obecna certyfikat IFS Logistics 2.2 z 2017 roku wprowadził realizację niezapowiedzianych audytów IFS w certyfikowanych obiektach oraz nowy wymóg dotyczący zafałszowań w branży spożywczej.
 
Redip
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.