Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Czyste posadzki w magazynach

Karcher-zamiatarka3Duże powierzchnie, takie jak hale magazynowe wymagają sumiennego sprzątania, liczy się tempo prac i zachowanie odpowiedniego standardu. Nie mniej ważne, by koszty tych prac były jak najniższe. Najlepszym rozwiązaniem są więc urządzenia czyszczące, które zautomatyzują proces czyszczenia.
 
Na dużych powierzchniach podstawowym zabiegiem w utrzymaniu czystości jest zamiatanie. Tu najlepiej sprawdzą się urządzenia,  które są proste i solidnie skonstruowane, z możliwością czyszczenia filtrów oraz których obsługa jest intuicyjnie łatwa. Do takich maszyn należą zamiatarki marki Kärcher.
 
Zamiatarka łatwa i bezpieczna w obsłudze
Urządzenie zaprojektowano tak, by łatwo je było dopasować do wymagań klienta korzystając z konfiguratora, a także, by maksymalnie ułatwić jego obsługę. Wprowadzono rozwiązania, które eliminują możliwość popełnienia błędów podczas użytkowania i poprawiają bezpieczeństwo obsługi maszyny. Zamiatarkę wyposażono więc w pokrętło obsługowe Easy z czytelnymi piktogramami oraz w system Inteligentnych Kluczy (KIK), który pozwala na kontrolę dostępu. Dzięki nim inne uprawnienia do obsługi urządzenia ma operator (posiada klucz żółty), inne kierownik obiektu (klucz szary), a inne serwisant (czerwony).
 
Zamiatarka posiada również w system filtracyjny TACT, który automatycznie co 15 sekund czyści sprężonym powietrzem naprzemiennie jeden z płaskich filtrów. Filtry natomiast mają nano powłokę, która utrzymuje pył na powierzchni, dzięki czemu łatwo go oczyścić., co skutkuje brakiem konieczności zatrzymywania maszyny. Rozwiązania te wydłużając żywotność filtrów a co za tym idzie, obniżają koszty utrzymania zamiatarki. Kolejnym udogodnieniem jakie oferuje zamiatarka KM 105/100, jest szczotka zamocowana pomiędzy tylnymi kołami. Dzięki temu nie ulega ona uszkodzeniu podczas pokonywania przeszkód (np. progów zwalniających). System samonastawnej szczotki umożliwia dopasowanie jej docisku do zamiatanej powierzchni. Można wybierać między trzema trybami, jeden z nich, czyli eco! gwarantuje bardzo ekonomiczną eksploatację maszyny. Trzeba też wspomnieć o tym, że zamiatarka jest bardzo zwrotna, dzięki 2-metrowemu promieniowi skrętu do zamiecenia narożników wystarczą tylko trzy przejścia.
 
Czyszczenie wysokociśnieniowe
W przedsiębiorstwach logistycznych, operujących flotą samochodów dostawczych, tirów czy innych pojazdów wykorzystywanych w załadunkach przydadzą się również urządzenia wysokociśnieniowe. Skuteczność czyszczenia gwarantuje optymalnie dostosowane do zadania: wydajność tłoczenia, czyli ilość wody w jednostce czasu (l/h), ciśnienie robocze (w barach, efekt zależny od kąta natarcia i odległości od dyszy) oraz geometria strumienia wody (strumień punktowy, płaski, obrotowy), wszystkie składające się na tzw. ciśnienie natarcia, decydujące w działaniu mechanicznym. Urządzenia bez podgrzewania wody sprawdzają się do usuwania ziemi, zaschniętego błota, piasku i innych tego typu zanieczyszczeń.
 Karcher-zamiatarka2
Do usuwania tłustych zabrudzeń, takich jak na przykład smar czy olej, lepiej sprawdzą się urządzenia z podgrzewaniem wody, np.  HDS 10/20-4 M marki Kärcher z przyjaznym środowisku trybem eco!efficency, który obniża zużycie paliwa o 20% i emisję CO₂. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force Advanced. Technologia EASY!Force redukuje siłę potrzebną do utrzymania spustu pistoletu do zera. Dodatkowo urządzenie posiada system mocowania wyposażenia EASY!Lock pozwalający 5x szybciej zmieniać wyposażenie niż tradycyjny system gwintów. Po więcej informacji zapraszamy www.karcher.pl
 
Kärcher
Foto: Kärcher
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.