Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Działaj instynktownie…

Szybka praca na małej przestrzeni. Zdradliwy ładunek z regału 13 m. Zadanie na wczoraj bez marginesu błędu. Jedno nie podlega dyskusji: prowadzenie wózka wysokiego składowania wymaga skupienia. Dlatego firma Mitsubishi stworzyła wózek SENSiA – wózek o wysokich osiągach, którego każdy aspekt pozwala operatorowi nie głowić się nad elementami sterowania, tylko skupić się na efektywnej pracy.
 SENSIA2-MINAPP-HIWEB-09-P (1)
Wózek wysokiego składowania może być jedynie tak wydajny, jak wydajny jest jego operator. Dlatego stworzono przestronną kabinę z łatwym dostępem, w której operator ma doskonałą widoczność dookoła i nic go nie rozprasza. Wózki wysokiego składowania SENSiA EMz najwyższą w swojej klasie prędkością jazdy do 14km/h łatwo jest dostosować do potrzeb użytkowników dzięki możliwości wyboru jednego z dwóch trybów wydajności.  Doświadczeni operatorzy mogą wycisnąć wysoką wydajność w trybie Professional (PRO), a początkujący lub niedoświadczeni pracownicy magazynowi chętnie będą korzystać z trybu Ecologic (ECO) z konfiguracją zapewniającą intuicyjną i ekonomiczną obsługę w każdym środowisku. Jeśli chodzi o bardziej specyficzne potrzeby, to technik serwisu łatwo może dostosować ustawienia wózka. Operatorzy na każdym poziomie czują się pewnie. mają warunki, aby skoncentrować się na pracy. To wszystko zapewnia im skuteczność, wydajność i bezpieczeństwo.
 
SENSIA2-MINDET-WEBMIN-55-P (1)Wózki z serii SENSIA posiadają najlepszy w branży system sterowania palcami: naturalną reakcję na siłę nacisku palca operatora. Sterowanie postępowe czuje się przy każdej prędkości, podczas przyspieszania manewry masztem i skręcanie są naturalne i płynne. Są po prostu instynktowne. Najnowocześniejszy elektryczny silnik napędowy i układ hydrauliczny w wózku oferują imponującą prędkość i moc udźwigu drzemiące w kompaktowym, stabilnym nadwoziu.
 
Dzięki mocnym silnikom elektrycznym, najlepszemu w swojej klasie układowi hydraulicznemu oraz rewolucyjnej konstrukcji masztu wózek SENSiA ma moc, aby podnosić większe ładunki na większe wysokości niż inne wózki o tych samych wymiarach. Innymi słowy, nie trzeba mieć tak dużego wózka. Dzięki temu korytarze między regałami mogą być węższe, obszar manewrowy mniejszy, przez co lepiej można wykorzystać cenną przestrzeń magazynową, jaką ma się do dyspozycji.
 
Przy wyjątkowej widoczności przez rewolucyjny maszt Visionmast, prześwity w karetce wideł i osłonie górnej z otwartej, nie przeładowanej  wyposażeniem kabiny. Operator cały czas dokładnie wie, co się dzieje. A konstrukcja masztu nie tylko gwarantuje doskonałą widoczność 360 stopni. To najmocniejszy i najstabilniejszy maszt, jaki dotąd skonstruowało Mitsubishi- z możliwością wyboru systemów kontroli kołysania zapewniających precyzyjną pracę na wysokościach oraz pewność działania.
 
W wózkach z serii SENSiA, wprowadzono również rozwiązania dzięki którym minimalizuje się przestoje i koszty serwisowania. Czujniki temperatury w silnikach napędu i podnoszenia zabezpieczają przed uszkodzeniami na skutek przegrzania. Układ hamulcowy z odzyskiem energii zapewnia mniejsze zużycie hamulców. Układ elektryczny z magistralą CAN to mniejsze okablowanie oraz szybkie i łatwe usuwanie usterek. Pomysłowa konstrukcja komory akumulatora sprawia, że wymiana, ładowanie i konserwacja akumulatora jest szybka, prosta i bezpieczna.

Wózki SENSiA EModznaczające się dużą przestrzenią i wygodą w kabinie. Statystyczny operator wózka wysokiego składowania wysiada i wsiada na wózek do 100 razy dziennie. Dlatego, aby te czynności były łatwiejsze i wygodniejsze wprowadzono szereg udogodnień takich jak: niższe ustawienie fotela, ergonomiczne poręcze i szeroki stopień z powłoką antyślizgową – oraz regulowaną konsolę sterującą, którą bez problemu można złożyć, robiąc miejsce. Pedały wyprofilowanoi ustawiono tak, aby zminimalizować obciążenia kostek nóg, do tego ergonomiczne oparcie fotela z elastyczną regulacją w trzech kierunkach i siedzisko z pełnym zawieszeniem gwarantują operatorowi pełną kontrolę postawy ciała podczas jazdy. Do tego ergonomiczne podpórki rąk w wózku SENSiA EMzapewniają utrzymanie koncentracji, bezpieczeństwo i wydajną pracę – nawet na najdłuższych zmianach. Zastosowana technologia niskiego hałasu powoduje,  że dźwięki docierające do ucha operatora nie są głośniejsze niż zwyczajna rozmowa. Dzieki temu w wózku SENSiAoperator nie męczy się i zachowuje taki sam poziom wydajności od początku aż po koniec zmiany.
 SENSIA2-MINAPP-HIWEB-22-P (1)
Odmiennie niż inne wózki wysokiego składowania SENSiA charakteryzują się niezmiernie płynnymi przejściami – bez wyraźnych szarpnięć – między fazami masztu; co świetnie się sprawdza przy podnoszeniu cennych lub delikatnych ładunków.
 
W pełni kolorowy wyświetlacz w kabinie jest widoczny pod każdym kątem, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym, i zapewnia łatwy i intuicyjny dostęp do wskazówek, ustawień, ostrzeżeń i alarmów – wzmacniając dobre praktyki, nawet pod największą presją. Do tego zapewnia on skuteczną i bezbłędną obsługę.
 
Mitsubishi
Fot: Mitsubishi
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.