Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Elektryczne wózki widłowe Mitsubishi z serii EDIA EM

Seria elektrycznych wózków Mitsubishi – EDIA EM to wózki powstałe na fundamencie niezwykle udanej i popularnej serii 80-woltowych modeli EDiA EX o udźwigu do 5,0 ton. Jest to najinteligentniejszy i jeden z najbardziej trwałych wózków na rynku.

Wyposażony w szereg funkcji co zapewnia mu zwrotność, moc i niezawodność. Do rodziny należą 48-woltowe wózki elektryczne o udźwigu od 1,4 do 2,0 t, które zaliczają się nie tylko do najinteligentniejszych i najzwinniejszych, lecz także do najbardziej wytrzymałych w swojej klasie.

Te bogato wyposażone i funkcjonalne wózki widłowe oferują łatwość manewrowania, moc (osiągi) i niezawodność na poziomie, jakiego oczekuje się od wózka widłowego marki Mitsubishi. Stanowią one realną alternatywę dla tradycyjnych wózków z silnikami spalinowymi.
Mitsubishi EDiA
 1. Płaska, bez zbędnych elementów podłoga z wyjątkową dużą przestrzenią na nogito gwarancja większego komfortu i skupienia uwagi operatora na wykonywanej pracy.
 2. Wyprofilowany pedał przyśpieszenia z rowkowaną powierzchnią, pozwala na pełną kontrolę ruchu, zapewniając bezpieczne i dokładne działanie.
 3. Oszczędzający czas układ kierowniczy o kącie skrętu 360stopni w wózkach 3- kołowych pozwala operatorowi utrzymać wózek w ciągłym ruchu, skracając o kilka sekund czas manewrów na każdym zakręcie.
 4. Automatyczny hamulec postojowy z blokadą na pochyłościach automatycznie zatrzymuje wózek, kiedy pedał przyśpieszenia nie jest naciśnięty i  zapobiega  toczeniu się na podjazdach.
 5. Inteligentny system kontroli skrętu wykrywa kąt skrętu i zmniejsza prędkość na początku manewru, aby uzyskać maksymalna stabilność i precyzyjne , bezproblemowe skręcanie.
 6. Zwrotność na wąskich przestrzeniach - sterowność tylnej osi w pełnym zakresie 110 stopni, dwa silniki napędowe dla błyskawicznego, płynnego skręcania bez początkowego „szarpnięcia”.
 7. Zintegrowany układ obecności IPS jest zabezpieczeniem przed poruszaniem się urządzenia bez operatora, zapobiega również m.in. staczaniu się czy niekontrolowanej jeździe do tyłu.
 8. Ergonomiczna, czuła, samocentrująca kierownica z gałką zamontowaną położeniu – godzina 8, zapewnia doskonałą widoczność i wygodę oraz kontrolę, automatycznie optymalizuje siłę wspomagania.
 9. Wyraźny i zasobny w informacje wyświetlacz czytelny nawet w  pełnym świetle słonecznym, pokazuje przydatne informacje nie pogarszając widoczności dookólnej.
 10. Niezrównana widoczność 360 stopni dzięki optymalnie zaprojektowanym elementom kabiny, dającym maksymalną widoczność ładunku, wideł oraz przednich i tylnych kół.
 11. System jazdy precyzyjnej (SDS) zapewnia płynne ruszanie i zatrzymywanie wózka, zwiększa zwrotność  i dostosowuje reakcję wózka do szybkości ruchów operatora.
 12. Pasywny system ograniczania kołysania tłumi wszelkie ruchy ładunku podniesionego powyżej 2m, kompensując je mikro ruchami podwozia dla masztów o wysokości ponad 3m.
W harmonii z operatorem
Te znakomite pojazdy, zaprojektowane pod kątem optymalnych osiągów, są wyjątkowo intuicyjnym narzędziem pracy, ponieważ potrafią adaptować swoje działanie do konkretnego operatora.
 
Co więcej, modelem EDiA EM może wygodnie kierować każdy operator, niezależnie od tego ile ma wzrostu. Dzięki zastosowaniu przestronnej i płaskiej podłogi bez zbędnych elementów, uzyskano miejsce na nogi, gdzie można bez problemu postawić stopy w butach o europejskich rozmiarach 50+, co zapewnia maksymalną wygodę – nawet podczas najdłuższej zmiany roboczej.
 
Każdy z modeli wyposażony jest w układ napędu Mitsubishi SDS (Sensitive Drive System). Automatycznie zwiększa on płynność ruszania i zatrzymywania pojazdu, poprawia zwinność i dopasowuje charakterystykę napędu do szybkości ruchu stopy operatora.
 
Te wyrafinowane oprogramowanie wózka EDiA EM analizuje dane o faktycznym użytkowaniu pojazdu i automatycznie modyfikuje parametry jego działania tak, by praca przebiegała bezpiecznie i efektywnie. Dla operatora oznacza to, że niezależnie od masy ładunku może spodziewać się takich samych, przewidywalnych reakcji pojazdu.
 
Ponadto wózki EDiA EM są standardowo wyposażone w układ ICS (Intelligent Cornering System). System ten wykrywa kąt skrętu i automatycznie redukuje prędkość na bardzo wczesnym etapie manewru, zapewniając maksymalną stabilność i dokładność pokonywania zakrętów.  
 
Wózki EDiA EM, modele 4 kołowe, są niezwykle zwinne dzięki osi kierowanej o kącie skrętu >110º i zastosowaniu dwóch silników napędowych. Rozwiązanie takie umożliwia płynne skręcanie w miejscu — bez początkowego zjawiska „pchnięcia” opon, które przyspieszałoby ich zużycie.
 
Bezpieczeństwo to priorytet
Wózek z serii EDiA EM nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem, wydajnością i przewidywalnością pracy — dzięki takim rozwiązaniom, jak supernowoczesny układ kontroli pokonywania łuków i system Passive Sway Control minimalizujący kołysanie się wózka z podniesionym ładunkiem.
 
Ponadto zastosowany Układ hydrauliczny Load Sensing (z wykrywaniem obciążenia – wyposażenie standardowe dla wózków z masztem 3-metrowym i wyższym) automatycznie dopasowuje osiągi wózka przy manipulowaniu ładunkami na wysokości około 2 metrów, gwarantując bezpieczną i wydajną pracę.
 
Podsumowując wózki widłowe z serii EDIA widłowe zapewniają wyjątkową wydajność, innowacyjność i bezpieczeństwo.

Kuhn Polska Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki 7
05-152 Czosnów
Telefon/Fax: + 48 22 784 95 34

E-mail: info@kuhn-polska.pl
Strona: www.kuhn-polska.pl 
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.