Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

EPAL w akcji - utylizacja fałszywych palet

W związku z napływem znacznej ilości fałszywych palet zza wschodniej granicy, Polski Komitet Narodowy Epal poczynając od lipca tego roku nasilił swoje działania kontrolno-weryfikacyjne na granicy z Ukrainą. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki współpracy ze służbami celnymi, tylko w okresie lipiec – sierpień zatrzymano na przejściach granicznych z Ukrainą a także w głębi terytorium Polski blisko 10 tyś fałszywych palet z logo EPAL. Akcja ma miejsce nadal, choć fałszerze próbują obecnie omijać nasz kraj jako kraj tranzytowy dla fałszywych palet przeznaczonych na rynek niemiecki.

 
Wraz z początkiem października 2015 roku zakończyły się wszystkie czynności dokumentacyjne po stronie Policji i Prokuratury i pierwszy ujawniony transport fałszywych palet z przeznaczeniem Janki k. Warszawy został „zwolniony” do zniszczenia. W dniu 9 października 2015 roku, odebrano 820 sztuk fałszywych palet z logo EPAL i pod nadzorem pracownika PKN Epal przetransportowano je  100 km dalej, w okolice Wyszkowa, gdzie czekał specjalistyczny rębak. W ciągu niespełna dwóch godzin zmielono komisyjnie wszystkie fałszywe palety do postaci zrębek, które zostały odebrane do dalszego procesu recyklingu. Zgodnie z procedurą, utylizacja fałszywych palet potwierdzona została specjalnym protokołem i dodatkowo Kartą Przekazania Odpadu.

EPAL
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.