Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Hillwood Targówek na półmetku

10 lipca 2020
Zakończyły się prace konstrukcyjne w pierwszym budynku parku logistycznego Hillwood Targówek przy ul. Bardowskiego w Warszawie.  Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a budowa właśnie osiągnęła swój półmetek. Hala o powierzchni prawie 25 tys. mkw., zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.
 Hillwood Targówek_budowa (4)
W ramach projektu Hillwood Targówek powstaną dwie hale magazynowe klasy A o powierzchniach po 24 609 mkw. każda. Nowy park logistyczny znajduje się na terenie warszawskiego Targówka przy ul. Bardowskiego, niedaleko od ul. Radzymińskiej. Dzięki takiej lokalizacji, kompleks jest dobrze skomunikowany z drogą ekspresową S8 oraz drogami wylotowymi z Warszawy, w tym z autostradą A2. Park logistyczny znajduje się zaledwie 8 km od centrum stolicy i 15 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie.
 
W powstającym magazynie zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie LED. Budynek będzie posiadał również najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. i będzie monitorowany 24 godziny na dobę. Na zamówienie klienta, istnieje również możliwość wynajęcia, dostosowanej do indywidualnych wymagań powierzchni biurowej. Na terenie inwestycji znajdzie się duży i wygodny parking.
 Hillwood Targówek_budowa (1)
– Nasza inwestycja na Targówku cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dostawców oraz firm z sektora e-commerce, którzy konkurują między sobą skracając czas dostawy do docelowych odbiorców – mówi Katarzyna Żbikowska, Business Development Director Hillwood Polska. – Jednym z największych atutów Hillwood Targówek jest lokalizacja umożliwiającą dojazd do parku magazynowego komunikacją miejską. Dzięki temu firmy mogą wykorzystać nasze centrum logistyczne nie tylko jako magazyn ostatniej mili, ale również siedzibę firmy, punkt serwisowy czy też showroom – dodaje.
 
Warszawa jest wiodącym rynkiem na logistycznej mapie Polski. Według danych agencji JLL za pierwszy kwartał tego roku, popyt na powierzchnię magazynową w stolicy i okolicach wyniósł 209,5 tys. mkw., co stanowi prawie 25 proc. popytu w całym kraju. Hillwood inwestuje w Warszawie od ponad pięciu lat, czyli od początku swojej obecności w Polsce.

Hillwood  
Foto: Hillwood  
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.