Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Kultowy pojemnik magazynowy ma 55 lat

RAKO to najbardziej kultowy pojemnik z tworzywa sztucznego w ofercie firmy Georg Utz. Jest produkowany od 1965 r. przy wykorzystaniu technologii wtrysku. RAKO jest również najbardziej wszechstronnym pojemnikiem magazynowym i transportowym, znajdującym zastosowanie we wszystkich możliwych do pomyślenia sytuacjach, zarówno w obsłudze manualnej, podczas sztaplowania, czy na automatycznych przenośnikach. W ofercie Georg Utz jest około 350 wariantów RAKO. Nie istnieje drugi taki pojemnik    z tworzywa sztucznego, który cechowałby się taką uniwersalnością i tak szeroką możliwością zastosowania.
 Pojemniki RAKO, fot Georg Utz sp z o
Nazwa pojemnika wywodzi się od jego budowy, stanowiącej ramową konstrukcję, złożoną z 4 narożnych słupków, które w połączeniu z górną, biegnącą dookoła krawędzią w kształcie U i dnem wraz z ożebrowaniem dookoła, stanowią niezwykle stabilną ramę. RAKO jest najczęściej produkowany z polipropylenu (PP), ale istnieje również możliwość zastosowania innych surowców, np. HDPE, jak też materiałów przewodzących i rozpraszających energię elektryczną (ESD).
 
Pojemnik występuje w 30 rodzajach wymiarów i w wielu wersjach kolorystycznych. RAKO może zostać wykonany w wielu wariantach, będących kombinacją różnych rodzajów ścianek, dna i uchwytów. W zależności od zastosowania i stopnia obciążenia dostępne są pojemniki    z dnem pełnym, podwójnym, kratowanym, zawierającym otwory odpływowe czy ożebrowanie. Ponadto, RAKO występują w opcji ścianek pełnych, szczelinowych oraz dziurkowanych. Również uchwyty mogą być dopasowane do przeznaczenia pojemnika i występować w wersji uchwytu muszlowego, otworu uchwytowego lub listwy uchwytowej. Te różnorodne możliwości wyboru, w połączeniu z wysoką wytrzymałością pojemnika sprawiają, że RAKO jest uniwersalnym opakowaniem, które można zastosować niemal do każdych wymagań.
 
Podstawowe wymiary pojemników RAKO odpowiadają dostępnym wymiarom palet, dzięki czemu możliwe jest ich ergonomiczne transportowanie, zarówno na paletach Euro, jak i ISO. Kombinacje ustawień na paletach mogą Państwo zobaczyć na zamieszczonych rysunkach.
RAKO - kombinacje
W ofercie Utz znajduje się aż 11 różnych wariantów pokryw do pojemników RAKO, w opcji pokrywy nakładanej, na zawiasach, z haczykami czy kołnierzem. Oprócz pokrywy na zawiasach, pojemnik może zostać wyposażony w zatrzask samoryglujący oraz uchwyt na dłuższym lub krótszym boku i tym samym stworzy walizkę. Jest również możliwe wyposażenie pojemników RAKO w wewnętrzne przegrody lub wkłady pojemnikowe, dzięki czemu przechowywanie drobnych produktów wewnątrz opakowania stanie się jeszcze łatwiejsze.
 906A8867
Możliwe jest jednocześnie zastosowanie dodatkowej identyfikacji opakowania za pomocą kodu kreskowego, czipa RFID, etykiety IML, jak również zindywidualizowanego oznakowania, np. poprzez wykorzystanie kieszeni etykietowych lub logotypu klienta naniesionego dowolną techniką (wytłaczanie na gorąco, druk termiczny, relief, sitodruk lub tampondruk).
 
Więcej o pojemnikach RAKO przeczytasz w naszym katalogu Georg Utz

Foto:  Georg Utz
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.