Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Langowski Logistics w Pomorskim Centrum Logistycznym

29 maja 2020
Firma Langowski Logistics, działająca w branży TSL od ponad 16 lat, otworzyła drugi magazyn w Gdańsku, zlokalizowany w Pomorskim Centrum Logistycznym położonym obok Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk. W negocjacjach umowy najmu firmę reprezentowała Cresa Polska.
 Pomeranian Logistic Centre_bird view
Nowo otwarta powierzchnia 3.500 mkw.przeznaczona jest do składowania towarów poza regałami, ze względu na ich wagę lub gabaryty. Nowy magazyn wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom klientów e-commerce. Uzupełnia możliwości obsługowe magazynu wysokiego składowania, otwartego przez firmę w tym samym kompleksie w 2017 roku.
 
Nowo otwarty magazyn w Gdańsku zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Terminala Kontenerowego DCT, autostrady A1 oraz drogi S7. Jest drugim magazynem firmy funkcjonującym w Pomorskim Centrum Logistycznym. Dzięki otwarciu drugiego magazynu w Gdańsku, firma Langowski Logistics powiększyła możliwości obsługowe pierwszego obiektu, funkcjonującego w tej lokalizacji od 2017 roku. Oba magazyny tworzą hub przeładunkowy dla strumienia ładunków międzynarodowych o łącznej powierzchni 7.000 mkw.
 
Nowy magazyn oferuje usługi dostosowane do potrzeb zarówno producentów, importerów i eksporterów, jak również sprzedawców e-commerce. Dogodna lokalizacja obiektu umożliwia z kolei szybką i sprawną dystrybucję towarów. Warto dodać, że trwają pracę nad wdrożeniem systemu WMS (Warehouse management system) w gdańskim magazynie. System ten służy do zarządzania przepływem towarów w magazynie, pozwala zoptymalizować pracę magazynu i przyśpiesza realizację usług magazynowych. Dzięki temu wdrożeniu możliwa stanie się obsługa branży e-commerce.
 
Drugi magazyn w Gdańsku wyposażony został w nowoczesny sprzęt, m.in. w wózki do rozładunku towarów z udźwigiem do 3 ton i do 3,5 tony. Pełni rolę magazynu czasowego składowania oraz składu celnego. Przeznaczony jest do składowania towarów o niestandardowych wymiarach, które ze względu na wagę i gabaryty nie mogą zostać umieszczone na regałach. Pierwszy, powstały w tym samym kompleksie, magazyn firmy przeznaczony jest do przechowywania towaru na regałach. Nowa powierzchnia magazynowa stanowi jego uzupełnienie. Dodatkowo nowy obiekt otrzymał pozwolenie Sanepidu na magazynowanie artykułów spożywczych, a wdrożony system HACCP zapewnia bezpieczeństwo żywności.  
 
W ramach logistyki magazynowej firma Langowski Logistics zapewnia składowanie towarów, paletyzowanie, przepakowywanie i konfekcjonowanie. Firma oferuje również obsługę własnej Agencji Celnej, skład celny i magazyn czasowego składowania. Realizuje obsługę ładunków w imporcie, czyli rozformowywanie kontenerów i odwozy w ramach ostatniej mili. Z kolei w relacji eksportowej zapewnia konsolidację ładunków i usługę „od drzwi do drzwi”.
 
Nowy magazyn w Gdańsku to 5. własny magazyn firmy Langowski Logistics. Łączna powierzchnia wszystkich magazynów to obecnie 24.000 mkw. Ostatnio firma otworzyła nową powierzchnię magazynową w łódzkim parku logistycznym Panattoni Central European Logistics Hub. Magazyn w Łodzi przeznaczony jest głównie do obsługi ładunków importowanych i eksportowanych koleją w relacji Europa - Chiny z wykorzystaniem Nowego Jedwabnego Szlaku.
 
– Powiększenie trójmiejskiego oddziału to decyzja strategiczna, która pozwoli firmie pozyskać kolejnych klientów zainteresowanych w szczególności transportem morskim i czasowym składowaniem swoich towarów na wybrzeżu. W dobie epidemii COVID-19 jest to usługa, na którą jest szczególny popyt – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska. – Dzięki stałej współpracy z firmą Langowski Logistics możemy celnie adresować potrzeby klienta i sprawnie negocjować w jego imieniu umowy najmu. Dynamiczny rozwój branży logistycznej i nowatorskie podejście do biznesu firmy Langowski pozwalają nam wierzyć, że kolejne wspólne projekty jeszcze przed nami – dodaje Dudkiewicz.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.