Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

LION-TRUCK PLUS PROMAG produktem roku

Współczesny rynek stawia wysokie wymagania wobec logistyki. Czas wykonywania operacji magazynowych skraca się coraz bardziej, gdyż o przewadze konkurencyjnej firm decyduje szybka i sprawna dostawa. Dlatego do magazynów coraz częściej wkraczają nowe technologie. Przykładem zastosowania nowych technologii dla poprawy komfortu pracy, obniżenia kosztów i skrócenia operacji jest wózek elektryczny prowadzony LION-TRUCK PLUS PROMAG, który jako jedyny tego typu wózek w Polsce posiada akumulator w technologii LI-ION. Wózek LION-TRUCK PLUS PROMAG został nagrodzony w konkursie PRODUKT ROKU 2018 organizowanym przez magazyn Inżynieria&Utrzymanie Ruchu.
 lion-truck z nagroda
Akumulator LI-ION w wózku LION-TRUCK PLUS PROMAG zapewnia niższe zużycie energii oraz szybsze ładowanie niż ma to miejsce w wózkach z tradycyjnymi akumulatorami kwasowymi. Czas pracy tego wózka jest niemal 2-krotnie dłuższy, a czas ładowania krótszy niż w standardowych rozwiązaniach. Pozwala to użytkować wózek przez całą jedną zmianę bez konieczności ładowania. Akumulator wózka nie posiada pamięci ładowania, dzięki czemu można doładowywać wózek w dowolnym momencie.
 
Dodatkowo akumulator litowo-jonowy ma niewielkie wymiary, a co za tym idzie wymiary samego wózka są mniejsze, zbliżone do tradycyjnego, ręcznego wózka paletowego. Mniejszy wymiar wózka pozwala na osiągniecie wyjątkowo wąskiego korytarza roboczego (wynoszącego zaledwie 1900 mm), co znacznie ułatwia pracę w małych i średnich magazynach. Dodatkowym atutem wózka jest możliwość jazdy z podniesionym dyszlem, dzięki czemu promień zawracania jest zdecydowanie węższy (1450 mm). Dlatego wózek LION-TRUCK PLUS PROMAG z powodzeniem zastępuje wózki ręczne paletowe w transportowaniu towarów cięższych niż 450 kg.
 dyplom PRODUKT ROKU
Wózek LION-TRUCK PLUS PROMAG dzięki płynnej regulacji prędkości ułatwia manewrowanie i dopasowanie prędkości jazdy do zakresu wykonywanych czynności. Wyposażony jest w dodatkowe rolki boczne, zapewniające większą stabilność wózka podczas wykonywania manewrów z ciężkim ładunkiem. Natomiast specjalne rolki najazdowe ułatwiają poprzeczne pobieranie palet.

W celach poprawy bezpieczeństwa, w górnej części rączki zamontowano wyłącznik brzuszny, który zapobiega przygnieceniu operatora podczas cofania. Dodatkowym zabezpieczeniem jest grzybek bezpieczeństwa pozwalający odciąć zasilanie wózka w przypadku awarii.
 
Promag
Foto: Promag 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.