Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Litowo-Jonowe joint venture

Jungheinrich AG i Triathlon Holding GmbH połączyły siły by założyć JT ENERGY Systems GmbH, spółkę joint venture zajmującą się produkcją i recyklingiem systemów akumulatorów litowo-jonowych. Firma będzie miała siedzibę w Glauchau w Saksonii. Rozpoczęcie projektu jest zależne od zatwierdzenia przez odpowiednie organy ochrony konkurencji. Firma Jungheinrich posiada 70 procent udziałów we wspólnym przedsięwzięciu, gdzie Triathlon posiada pozostałe 30 procent. Firma ma rozpocząć działalność w sierpniu 2019 r. JT ENERGY Systems zamierza stworzyć około 100 nowych miejsc pracy w zakładzie w ciągu najbliższych kilku lat.
Jungheinrich_technologia litowo-jonowa
Zarówno Jungheinrich jak i Triathlon są znane ze swojego wiodącego w branży poziomu wiedzy w dziedzinie technologii litowo-jonowej w szerokim zakresie zastosowań. Ta rozległa wiedza zostanie wykorzystana w ramach JT ENERGY Systems. Celem spółki joint venture między Jungheinrich i Triathlon jest poszerzenie zdolności produkcyjnych obu firm w celu zaspokojenia stale rosnącego zapotrzebowania na systemy akumulatorów litowo-jonowych oraz dalszego rozwijania wiodącej pozycji technologicznej w tej dziedzinie. JT ENERGY dostarczy produkty dla obu firm.

Hans-Georg Frey, Prezes Zarządu Jungheinrich AG: „Dla naszych klientów efektywność energetyczna i maksymalna dostępność wózków widłowych to kluczowe przewagi konkurencyjne. Wspieramy ich w tym zakresie gamą wózków i rozwiązań, które wykorzystują zalety technologii litowo-jonowej. Gwałtowny wzrost sprzedaży, jakiego doświadczyliśmy w ostatnich latach, pokazuje, że sektor intralogistyki podejmuje zdecydowane kroki w kierunku technologii litowo-jonowej. Jungheinrich wcześnie rozpoznał ten trend. Obecnie działamy w jednym miejscu oferując wszystko, od naszych własnych urządzeń do magazynowania energii i zasilaczy po ładowarki, a nasza wszechstronna wiedza w zakresie energii czyni nas liderami innowacji w sektorze. Ta współpraca z Triathlonem pozwoli nam wykorzystać kolejny niewykorzystany potencjał na rynku wózków elektrycznych i przyspieszyć rozwój tej przyszłej technologii. ”

Martin Hartmann, Dyrektor Zarządzający Triathlon Holding GmbH: „Jesteśmy dumni z tego, że podejmujemy ten krok z firmą tak szanowaną jak Jungheinrich AG. Wierzymy, że wspólne przedsięwzięcie spowoduje, że osiągniemy większe korzyści skali i zakresu, co z kolei znacznie zwiększy naszą konkurencyjność. Ten krok da naszym klientom i partnerom dostęp do jeszcze szerszej gamy najnowocześniejszych systemów akumulatorów litowo-jonowych opartych na najnowszej technologii. ”
 
Redip
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.