Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Magazyn WMS.net - prosty sposób kontroli stanów magazynowych

2018.01.20 SoftwareStudioInwentaryzacja, czyli ustalenie rzeczywistego stanu artykułów w magazynie pod względem wartościowego, jaki i ilościowego oraz ustaleniem różnic pomiędzy stanem stwierdzonym podczas tego procesu, a stanem wykazanym w dokumentach. Efektem inwentaryzacji jest kontrola posiadanego majątku oraz uzyskanie informacji, które niezbędne są dla dalszego poprawnego działania firm.

Firmy posiadające program WMS.net mogą wykonać inwentaryzacje przez moduł zawarty w aplikacji webowej wybierając jedną z 4 rodzajów inwentaryzacji:
·  Inwentaryzacji w magazynie,
·  Inwentaryzacji w konkretnej lokalizacji,
·  Inwentaryzacji wybranego asortymentu,
·  Inwentaryzacji wybranego kontrahenta.

2018.01.20 SoftwareStudio_2Warte podkreślenia jest to, że przeprowadzenie inwentaryzacji częściowej nie wymaga wstrzymania ruchu w całym magazynie. Zwiększa to efektywność pracy, ponieważ brak wymuszonych przerw w pracy jest równoznaczny ciągłości wydań i przyjęć. Ponadto możliwe jest przeprowadzanie częstszych inwentaryzacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Po wybraniu jednego z rodzajów inwentaryzacji oraz wybraniu konkretnej pozycji, np. asortymentu zostaje wyświetlone okno, w którym użytkownik może wygenerować wydruk, dopisać komisję weryfikującą wyniki inwentaryzacji oraz jej poprawność, czy zaimportować pliki z danymi inwentaryzacyjnymi

Polecenie Edycja wyświetla okno, w którym użytkownik może wygenerować bilans otwarcia. W oknie tego polecenia można również wpisać stan faktyczny. Ilość wprowadzona podczas inwentaryzacji jest tutaj zestawiona z ilością, która figuruje w systemie. Po wpisaniu faktycznego stanu i zaakceptowaniu wyników przez zamknięcie inwentaryzacji stan wpisany zostanie zaktualizowany. System umożliwia pobranie i wydruk dokumentu w formacie PDF z zestawieniem ilości asortymentów oraz różnic wykazanych podczas inwentaryzacji z podziałem względem jego lokalizacji.

Przedstawiony powyżej proces przeprowadzania inwentaryzacji  w magazynie za pomocą programu WMS.net pokazuje, że oprogramowanie zapewniające kompleksową obsługę magazynu nie musi być skomplikowane i trudne w obsłudze. Prezentowany produkt SoftwareStudio jest świetnym przykładem oprogramowania, które łączy w sobie wielofunkcyjność oraz prostą i intuicyjną obsługę.

2018.01.20 SoftwareStudio_3
Aplikacja webowa WMS.net  współdziała z aplikacją na platformę Android zainstalowaną na terminalach. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces inwentaryzacji może być przeprowadzony szybciej. Po zeskanowaniu asortymentu i wpisaniu faktycznej ilości baza danych zostanie zaktualizowana.

Program Magazyn.WMS.net jak i jego androidowa wersja jest narzędziem, które pomaga w organizacji i zarządzaniu działalności magazynów. Wersja przeglądarkowa, gdzie można zapoznać się z programem jest dostępna pod adresem http://demo.softwarestudio.com.pl. Aplikacje na system Android można znaleźć w Sklepie Play.

 

Paweł Tyszkiewicz
Foto: SoftwareStudio

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.