Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Mitsubishi VELiA EX: na szczytach wydajności

Mitsubishi_VELiAEX_01Firma Mitsubishi Forklift Trucks, zawsze gotowa stawić czoło wyzwaniom, zmierzyła się z najkosztowniejszym zadaniem związanym z transportem i przeładunkiem materiałów i stworzyła VELiA EX – nową linię wózków do pionowej kompletacji zamówień ze średniego i wysokiego poziomu.  Operatorzy są pod wrażeniem nowego wózka do pionowej kompletacji zamówień Mitsubishi.
 
Zaprojektowana z myślą o zwiększaniu wydajności, przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy, linia VELiA EX obejmuje wysoko wydajny, zasilany napięciem 48 V model, który oferuje bezkonkurencyjny udźwig 1250 kg.
 
Tak samo jak wszystkie wózki do kompletacji zamówień Mitsubishi, VELiA EX w standardzie oferuje te cechy, które robią wrażenie na operatorach i pracodawcach.
 
Praktycznie perfekcyjna kompletacja zamówień
Dziesięciolecia doświadczeń w zakresie szybkiej kompletacji zamówień doprowadziły do opracowania przestronnego stanowiska operatora. Jest ono zaprojektowane tak, aby operatorzy mogli nieprzerwanie kompletować zamówienia – nawet przez najdłuższe zmiany robocze.
 
Szerokie wejście i bardzo niski stopień – zaledwie 215 mm – zapewniają dostęp do stanowiska pracy praktycznie bez żadnego wysiłku. Łatwo dostępne uchwyty oferują dodatkowe bezpieczeństwo przy wchodzeniu na platformę i schodzeniu z niej. Aby zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku operatora, platforma została pokryta materiałem przeciwpoślizgowym o bardzo dużym współczynniku tarcia.
Dodatkową ochronę zapewnia czujnik obecności operatora (OPS) VELiA EX. Zainstalowany na platformie sprawia, że nie są potrzebne wyłączniki zabezpieczające przed skutkami potknięcia się i zasłabnięcia operatora. Duży zasięg czujnika OPS zapewnia operatorom swobodę ruchu w kabinie, zmniejszając ryzyko zmęczenia i opóźnień.     
 
Duże znaczenie dla bezpiecznej kompletacji zamówień ma widoczność. Mając to na uwadze, projektanci Mitsubishi poszukali nowych sposobów zwiększenia do maksimum pola widzenia operatora.
 
Rezultatem tych prac są VisionMast i górna osłona. Przezroczyste panele przednie i dach zwiększają pole widzenia operatora VELiA EX, zapewniając precyzyjne działanie bez żadnych szkód.
 
Bezkompromisowa wydajność
Potężny silnik prądu stałego VELiA EX zapewnia duże prędkości i przyspieszenia, nawet przy załadowanym wózku.
 
Tryb ECO pozwala zmniejszyć zużycie energii o 12 procent bez ujemnego wpływu na wydajność maszyny. 
 Wózek systemowy_Mitsubishi_VELiAEX
Wózki do pionowej kompletacji zamówień ze średniego i wysokiego poziomu działają tak płynnie, cicho i precyzyjnie, że ich właściciele mogą uzyskiwać korzyści z wydłużenia zmian roboczych i obniżenia wymagań w zakresie konserwacji. 
 
Dodatkowo koszty konserwacji zmniejsza łatwy dostęp do najważniejszych podzespołów np. silnika. Wyjątkowo łatwy dostęp do akumulatorów przyspiesza ich wymianę. Dodatkowe oszczędności przynosi wskaźnik rozładowania zapewniający operatorom ciągłe informacje o stanie akumulatora. 
 
Więcej informacji
Aby dowiedzieć się więcej o VELiA EX, a także o pozostałych wielokrotnie nagradzanych maszynach Mitsubishi Forklift Trucks, odwiedź stronę internetową www.mitforklift.com  
 
Mitsubishi Forklift Trucks
Foto: Mitsubishi Forklift Trucks
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.