Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Na Modernlog szlakiem bezpiecznych rozwiązań

Podczas targów Modernlog dużą atrakcją będą ścieżki zwiedzania. Jeden z wytyczonych szlaków poświęcono logistyce 4.0. Jakie firmy dołączyły już do programu? Jakie produkty pokażą?
 logistyka4
Logistyka 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Logistyka 4.0 to nie tylko hasło przewodnie targów Modernlog, ale też nazwa jednej z trzech ścieżek zwiedzania bloku targów ITM. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych narzędzi usprawniających procesy magazynowe. Inteligentne rozwiązania logistyczne będą wzięte pod lupę podczas ścieżki poświęconej logistyce 4.0. Zdradzamy partnerów, którzy już potwierdzili swój udział w tym programie.
 
 
APZUMI SPATIAL
Apzumi Spatial to zestaw narzędzi rozszerzonej rzeczywistości (AR) wzbogacony o funkcje sztucznej inteligencji (AI), dzięki którym procesy przemysłowe są bardziej precyzyjne i efektywne. Rozwiązuje problemy transferu wiedzy w organizacji, nieefektywnej zdalnej współpracy oraz błędów ludzkich przy wykonywaniu złożonych procedur. Z platformy korzystają już służby utrzymania ruchu, działy logistyczne, szkoleniowe i R&D takich firm jak Volkswagen, Audi czy Sitech.
 
AUTOMATECH SP. Z O.O.
CZYTNIK DATAMAN  SERIA 470, COGNEX/AUTOMATECH
Czytniki kodów firmy Cognex (Czytnik dataman seria 470, cognex/automatech) umożliwiają śledzenie produktu w branży logistycznej za pomocą odczytu kodów 1D/2D. Czytniki kodów wykorzystywane są również na liniach montażowych, gdzie ważna jest informacja na jakim etapie jest produkt, kto był odpowiedzialny za montaż danego komponentu w naszym końcowym produkcie itp. Zastosowanie: w branży logistycznej, na liniach montażowych.
 
KURTYNA BEZPIECZEŃSTWA SF4D, PANASONIC/AUTOMATECH
Bezpieczne, bezprzewodowe sterowanie za pomocą pilotów JAY z funkcją SeaftyStop. Piloty wykonane są z wytrzymałego tworzywa oraz gumy. Szczelność obudowy IP65.  Zastosowanie: np. ręczne sterowanie regałami wysokiego składowania, suwnicami.
 
BAUMALOG
Firma Baumalog jest autoryzowanym dealerem regałów automatycznych marki Modula, które przeznaczone są przede wszystkim do składowania drobnych i lekkich artykułów – doskonale sprawdzają się m. in. jako magazyn części zamiennych, narzędzi i komponentów w wielu branżach, zyskując coraz większe zainteresowanie sektora e-commerce i automotive. Regały Modula pozwalają zminimalizować powierzchnię magazynową i czas obsługi oraz zmaksymalizować wydajność.
 
EUROMOBIL
Firma Euromobil Sp. z o. o. od 15 lat jest dystrybutorem austriackich schodołazów towarowych. Schodołazy to wózki elektryczne służące do transportowania po schodach ciężkich ładunków, takich jak: meble, agd, sejfy, piece, serwery, maszy vendingowe itp.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej z dnia 27 kwietnia 2017 roku mężczyźni przy pracy stałej mogą wnosić po schodach ciężary do 20 kg.
Schodołaz jest rozwiązaniem na powyższe rozporządzenie i zgodne z wytycznymi BHP, jedna osoba może transportować ciężary nawet do 360 kg.
Pracując ze schodołazem pracownicy odciążają swoje kręgosłupy co przekłada się na efektywność pracy, szybkość i ilość wykonywanych dostaw, a przede wszystkim zmniejszenie ilości reklamacji na produkty. Podniesienie komfortu pracy dostawców zmniejsza rotację pracowników oraz zmniejsza ryzyko zachorowań.
 
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
System modułowy biur halowych to idealna możliwość zbudowania nowych pomieszczeń szybko, uniwersalnie i po przystępnej cenie. Klient ma do wyboru rozwiązania zarówno piętrowe jak i parterowe. Nowe pomieszczenia oferowane przez KAISER+KRAFT mogą być parterowe (montowane bezpośrednio na posadzce w hali fabrycznej) lub piętrowe i wówczas znajdować się zarówno pod lub na stalowym pomoście magazynowym stanowiącym zintegrowaną część konstrukcji nośnej biura halowego. System modułowy biur halowych od KAISER+KRAFT to idealna możliwość zbudowania nowych pomieszczeń szybko, uniwersalnie i po przystępnej cenie. Przy użyciu prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych można stworzyć w krótkim czasie wyciszone strefy w magazynach i halach produkcyjnych, z dala od hałasu i kurzu.
 
TRILOGIQ POLAND SP. Z O.O
Wózek przepływowy FLOWRACK zapewnia optymalną rotację zapasów i ułatwia proces pobierania.
 
WOBIT E.K.J. OBER S.C.
Autonomiczne roboty mobilne MOBOT AGV to inteligentne pojazdy służące do automatyzacji transportu i logistyki. Nowoczesne roboty samojezdne AGV produkcji WObit to istotny element koncepcji Przemysłu 4.0 w zakresie intralogistyki. Zadaniem robotów mobilnych jest autonomiczny transport ładunku między wyznaczonymi punktami.
 
Ścieżka logistyka 4.0 godziny zwiedzania:
5 czerwca 2019 r. godz. 14:00
6 czerwca 2019 r. godz. 14:00
 
Targi Modernlog odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzać także ekspozycje targów ITM Polska, 3 D Solutions, Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle. W programie oprócz ścieżki zwiedzania poświęconej logistyce 4.0 znalazły się ścieżki szlakiem druku 3D oraz przemysłu 4.0.
 
 
MTP
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.