Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Nowa niebrudząca opaska Solideal PON 775 NM AS

bm-MH_Action_PON 775 NMAS_CMYKCamso przedstawia pierwszą opatentowaną pod kątem wymogu bezpieczeństwa użytkowania wózków widłowych, antystatyczną opaskę amortyzującą, rozwiązującą problem generowania ładunków elektrostatycznych przez opony niebrudzące. Jeszcze w tym miesiącu Camso zaprezentuje nową opaskę Solideal PON 775 NM AS (Non-Marking Anti-Static) na targach CeMat w Hanowerze.
 
W 2017 roku firma wprowadziła na rynek trzy nowe opaski amortyzujące Solideal – (press-on - PON) do wózków widłowych pracujących w zastosowaniach o dużej i małej intensywności. W zastosowaniach o dużej intensywności, opony pracują więcej i ciężej, niż wskazują na to ich granice możliwości i może dochodzić do nadmiernego gromadzenia się ciepła. Tam, gdzie są stosowane opony niebrudzące, operatorzy i osoby zarządzające magazynami również mają problem z gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych.
 
„W ubiegłym roku wprowadziliśmy nowe rozwiązanie stanowiące odpowiedź na intensywność użytkowania wózków widłowych. W tym roku zajmujemy się kwestią gromadzenia ładunków elektrostatycznych”. - powiedział Darren Stratton, dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale Transportu Wewnętrznego (Material Handling) Camso. „Nagromadzenie ładunków elektrostatycznych na wózkach widłowych jest powszechne w przypadku opasek niebrudzących ze względu na krzemionkę stosowaną jako wypełniacz wzmacniający, przez co opaska także ma właściwości izolujące. Może to prowadzić do wielu problemów, takich jak porażenia prądem elektrycznym, problemy z elektronicznym układem jezdnym wózka lub nawet awarie i zagrożenia pożarowe”. – podsumowuje Darren Stratton.
 
Firma Camso potraktowała te kwestie poważnie i stworzyła rewolucyjną opaskę amortyzującą Solideal PON 775 NM AS, pierwszą na świecie opaskę typu press-on, która zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych w opaskach niebrudzących, przez co rozwiązuje potencjalne problemy z bezpieczeństwem dla operatorów wózków widłowych, a także ładunków oraz uszkodzeń samych pojazdów.
 
Pierwsze w branżyMH_PON 775 NMAS_Side-9406_CMYK
Dzięki opatentowanej technologii antystatycznej, efektywnej termicznie konstrukcji i odpornej na ścieranie mieszance gumowej bieżnika, opaska Solideal PON 775 NM AS stanowi ważną innowację i przełom w branży oponiarskiej. Zapewnia o 63% lepszą odporność na gromadzenie się ciepła i o 33% większą efektywność energetyczną w porównaniu do opaski Solideal Magnum SM NM (opaska gładka, niebrudząca). Zapewnia również większe bezpieczeństwo operatora, minimalizując ryzyko porażenia prądem elektrycznym, przerw w dostawie prądu, uszkodzenia elementów elektrycznych i zagrożenia pożarowego.
 
„Aktywnie interesujemy się potrzebami klientów. Opaska Solideal PON 775 NM AS to rozwiązanie istniejącego problemu, którym w rzeczywistości nigdy wcześniej się nie zajmowano. Ona zmienia wszystko i jesteśmy dumni, że jako pierwsi wprowadzamy ją na rynek”. – stwierdził Darren Stratton.
 
Nowa opaska Solideal PON 775 NM AS zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na targach CeMat, jednej z czołowych na świecie imprez targowych z zakresu intralogistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, w dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 r. Targi CeMat odbywają się co dwa lata w Hanowerze, w Niemczech, i przyciągają specjalistów logistyki z całego świata. Przedstawiciele Camso zademonstrują tę rewolucyjną opaskę na stoisku L30, w hali 26.
 
Camso
Foto: Camso
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.