Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Nowe, bezpieczne wózki Baoli

Baoli Polska wprowadza na rynek nową serię napędzanych olejem napędowym lub LPG wózków czołowych KBD / KBG charakteryzujących się stabilnością gwarantującą podwyższone bezpieczeństwo pracy.
 KBG40_Fot
Bezpieczeństwo transportu wewnętrznego staje się coraz istotniejszym zagadnieniem. Zarówno ze względu na trudną sytuację kadrową, jak i zwiększoną presję na tempo realizacji zamówień mało kto może sobie pozwolić na spowodowaną wypadkiem absencję operatora. Niepożądane zdarzenia w gospodarce magazynowej to jednak wciąż poważny problem.
 
Według amerykańskiej agencji Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w USA co roku dochodzi do około 100 tys. wypadków z udziałem wózków widłowych, w tym 35 tys. bardzo poważnych. Jak wynika z danych GUS, podawanych zbiorczo dla sektora Transportu i Gospodarki Magazynowej, w 2018 roku w naszym kraju miało miejsce 6885 wypadków, w tym 33 ze skutkiem śmiertelnym i 23 – ciężkim. Średnia liczba dni niezdolności do pracy na jednego poszkodowanego wynosiła 37,5.
 
Świadoma tych uwarunkowań firma Baoli wprowadza na rynek nowe serie wózków KBD i KBG o podwyższonym udźwigu.Gwarantują stabilność pojazdu nawet przy transporcie ładunków dużej masy. – Czołowe wózki spalinowe Baoli napędzane silnikiem Diesla (KBD) lub na LPG (KBG) nowej serii zostały skonstruowane tak, by zwiększyły się marginesy bezpieczeństwa i poprawiły się ich właściwości jezdne – mówi Dariusz Górski, Dyrektor Baoli Polska. – Efekt osiągnięto dzięki zwiększeniu udźwigu ponad wartość nominalną. Sprawia to, że mimo zachowania niższej klasy udźwigu są one w stanie bezpiecznie przewozić ładunki – nawet w nietypowych konfiguracjach, z niestandardowym osprzętem i w przypadku dużych gabarytów – tłumaczy.
 
Wojciech Podsiadły
Foto: Baoli
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.