Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Nowy dyrektor w Instytucie

Dr hab. Arkadiusz Kawa posiada ponad 15-to letnie doświadczenia w logistyce i  e-commerce, które zdobywał podczas realizacji ponad 60 projektów m.in. dla Volkswagen, Bpost, Poczty Polskiej, GS1 Polska, Last Mile Experts, Merlin, Digital24, Pepco, Kompanii Piwowarskiej, Autostrady Wielkopolskiej.
 Arkadiusz_Kawa_dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania
W latach 2009 do 2019 pracował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP), kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta i profesora nadzwyczajnego. W latach 2005-2009 był uczestnikiem studiów doktoranckich UEP.
 
Dr hab. Arkadiusz Kawa pełnił rolę eksperta naukowego w NCBR, NAWA i FNP oraz konsultanta w międzynarodowych projektach badawczych. Był również wykładowcą na studiach Executive MBA i podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
 
Został laureatem konkursu na stypendia dla młodych, wybitnych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich oraz naukowych.
 
Zarządzanie Instytutem obejmuje w szczególnym czasie, kiedy zaczyna działać Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ, którą współtworzy poznański Instytut.
 
- Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ – Instytutu Logistyki i Magazynowania – organizacji, która przez lata wyznaczała i nadal wyznacza wiele nowych kierunków naukowych, badawczych i rozwojowych zarówno w zakresie logistyki, jak i gospodarki cyfrowej. Chciałbym, aby Instytut jeszcze bardziej zaznaczył się na mapie polskiej gospodarki i był liderem w zakresie rozwijania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań biznesowych – mówi dr hab. Arkadiusz Kawa.
 
Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania - pełni rolę centrum kompetencji w zakresie logistyki i cyfrowej gospodarki. Realizuje prace badawcze i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.
 
Wspiera organy administracji publicznej w tworzeniu rozwiązań zapewniających przejrzysty dostęp do informacji i cyfrowych usług publicznych. Realizuje m.in. projekt dotyczący wdrażania e-fakturowania w zamówieniach publicznych oraz rozwija system Elektronicznego Punktu Kontaktowego.
 
Prowadzi liczne projekty badawcze i doradcze w zakresie optymalizacji procesów logistycznych dla czołowych przedsiębiorstw i instytucji.
Posiada nowoczesne laboratoria prowadzące badania m.in. w zakresie technologii identyfikacyjnych i Internetu rzeczy.
 
Aktywnie działa w europejskiej przestrzeni badawczej biorąc udział w programach badawczych UE z obszaru ICT oraz logistyki. Ekspercką wiedzę oraz interdyscyplinarne kompetencje wykorzystuje projektując wspólnie z Klientami nowe produkty oparte na zrozumieniu potrzeb użytkowników.

ILiM
Foto: ILiM
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.