Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Pełne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Ciągły rozwój Fabricados Reyna, producenta płyt melaminowanych i fornirowanych z siedzibą w pobliżu Madrytu, spowodował zwiększone zapotrzebowanie na miejsce magazynowe do przechowywania płyt. W tym celu firma zamontowała około 120 metrów bieżących regałów wspornikowych OHRA. Regały składają się z siedmiu poziomów do przechowywania o wysokości 6580 mm – dzięki nim dostępna przestrzeń w magazynie mogła zostać optymalnie wykorzystana, a pojemność magazynowa zwiększona o 50 procent.
 OHRA_08_2019_Fabricados Reyna
Oferta produktów Fabricados Reyna obejmuje ponad 30 000 artykułów, które są w większości przez cały czas dostępne w głównym magazynie w Cubas de la Sagra. Same płyty melaminowane są dostępne w 65 wzorach, dziewięciu różnych wersjach i grubościach od 3 do 40 mm jako MDF lub aglomeraty.
 
Aby również w przyszłości utrzymać możliwość dostaw krótkoterminowych mimo powiększającej się oferty produktów, firma Fabricados Reyna zamontowała dwa rzędy regałów wspornikowych OHRA, każdy o długości 36,9 m, oraz jeden rząd o długości 45 m. OHRA, europejski lider na rynku regałów wspornikowych, gwarantuje wysoką nośność regałów i szczególnie wąską konstrukcję dzięki zastosowaniu pełnościennych profili stalowych dla wszystkich elementów nośnych. Umożliwia to kompaktowe przechowywanie na niewielkiej powierzchni. Nowe dwustronne regały wspornikowe firmy Fabricados Reyna mają ładowność wynoszącą 4200 kg na stojak i stronę; każde z ramion z zawiasami o regulowanej wysokości utrzymuje obciążenie do 700 kg przy długości ramienia 1200 mm.
 
Montując regały OHRA, firma nie tylko zwiększyła pojemność magazynową o 50 procent. Regały wspornikowe umożliwiły również bezpośredni i szybki dostęp do różnych płyt. Uprościło to i przyspieszyło komisjonowanie w magazynie.

[Źródło: OHRA ]
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.