Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Połączone atuty Remmert i WiCAM

Remmert, ekspert w zakresie magazynowania i intralogistyki będzie teraz jeszcze ściślej współpracować z producentem oprogramowania – firmą WiCAM. Obydwaj partnerzy podjęli decyzję o nawiązaniu strategicznej współpracy i podali tę informację do publicznej wiadomości podczas Blechexpo 2019 w Stuttgarcie. W przyszłości będą wspólnie opracowywali i wdrażali kompleksowe koncepcje przepływu materiałów do w pełni zautomatyzowanego sortowania laserowo wyciętych elementów. Firma Remmert dostarczy komponenty instalacji, a WiCAM oprogramowanie.
 Timo Eigenblut, Prezes WiCAM (po środku), Matthias Remmert (po lewej) i Stephan Remmert (po prawej)

Celem współpracy jest zaoferowanie przedsiębiorstwom z sektora obróbki blachy dokładnie dopasowanych, inteligentnych rozwiązań z zakresu automatyzacji i intralogistyki, które będą bezpośrednio podłączone do istniejącego systemu ERP (Enterprise Ressource Planning). Główna aplikacja przejmie przy tym całe sterowanie produkcją. Rozwiązania i produkty obydwu firm można wdrażać niezależnie od producenta zewnętrznych maszyn. Dzięki opracowaniu ustandaryzowanych interfejsów do systemu ERP lub systemu planowania i sterowania produkcją (PPS) oraz standaryzacji przepływu informacji o wszystkich uczestniczących programach, cały proces zostanie uproszczony. W ten sposób znacząco zmniejszą się wydatki klientów w procesie projektowym. W przypadku gdy wymagania względem systemu wzrosną, będzie można go modułowo rozbudowywać, również o odpowiednie oprogramowanie.
 
„Nasi klienci korzystają z połączenia naszej fachowej wiedzy, która pozwala na wymierny wzrost ich produktywności i wydajności. Poza tym w ramach projektu zyskują dwóch kompetentnych partnerów do rozmowy, którzy są profesjonalistami w swojej dziedzinie” – mówi Timo Eigenblut, prezes firmy WiCAM. „Przy tym nasi użytkownicy mogą liczyć na większe bezpieczeństwo procesowe”.
 
Również Stephan Remmert, prezes firmy Remmert, podkreśla zalety współpracy: „Połączyły się dwa niemieckie przedsiębiorstwa, Remmert i WiCAM, które mają globalne nastawienie i aktywnie promują kompleksowe, przyszłościowe koncepcje w zakresie przepływu materiałów”. Przy czym na pierwszy plan wysuwa się wykorzystanie synergii: „Dotychczasowe pomyślnie wdrożone wspólne rozwiązania i projekty dają podstawę do dalszej, efektywnej współpracy. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze lepszy serwis w zakresie kompleksowego przepływu materiałów, który pozwoli na ich rozwój w przyszłości”.

Remmert
Foto: Remmert 
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.