Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Powstaje magazyn dla DSV Solutions w Skarbimierzu

17 września 2019
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, wybuduje kolejny obiekt dla DSV Solutions. Firma będzie w nim realizować operacje logistyczne dla koncernu spożywczego Mondelēz International. Magazyn o powierzchni blisko 8 000 m kw. powstaje w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, zaś planowe zakończenie inwestycji przewidziano na kwiecień 2020 r. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.
 Panattoni
Magazyn słodkościami wypełniony. Panattoni Europe zrealizuje kolejną już inwestycję dla firmy DSV Solutions, specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach dla logistyki magazynowej. Obiekt powstanie w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. DSV będzie w nim realizował operacje logistyczne dla firmy Mondelēz International, producenta takich słodyczy jak Milka, Alpen Gold, Prince Polo, Oreo czy gumy i cukierki Halls. Magazyn budowany w formule BTS na działce o powierzchni 3,1 hektara będzie liczył blisko 8 000 m kw. Aby sprostać potrzebom inwestora, wysokość netto hali zostanie podniesiona do 12 metrów, a posadzka dodatkowo wzmocniona, by przejąć obciążenie 8 ton na metr kwadratowy. Obiekt zostanie także wyposażony w 11 doków. Najemca będzie mógł rozpocząć swoją działalność już w kwietniu 2020 roku.
 
„Nasza współpraca z Grupą DSV rozwija się od ponad 12 lat, co jest potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas usług i zrozumienia potrzeb klienta. Najnowsza, wspólna inwestycja wymagała przy tym ścisłej współpracy także z firmą Mondelēz, której produkty finalnie znajdą się w magazynie. Dlatego bardzo się cieszę, że mogliśmy nawiązać taką współpracę jednym z największych producentów żywności, a dodatkowo jestem pewien, że nowy obiekt umożliwi DSV dalsze efektywne prowadzenie procesów logistycznych - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. Jak dodaje, deweloper dostarczył dla DSV już blisko 130 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w takich lokalizacjach jak Warszawa, Łódź, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Dodatkowo, Panattoni wynajęło dla DSV 23 000 m kw. w Czechach na terenie Panattoni Park Prague-Airport II”.

Maciej Walenda, Executive Vice President CEE and Russia, DSV Solutions komentuje nową inwestycję: „Często mówimy o tym, że w DSV Solutions lubimy specyficzne i złożone wyzwania, jednak zawsze priorytetem jest dla nas wypracowanie najlepszego rozwiązania dla naszych Klientów. Podobnie było w tym przypadku, ponieważ dedykowany projekt pomiędzy trzema stronami - Mondelez, Panattoni oraz DSV to modelowy przykład współpracy o wysokim poziomie skomplikowania, dodatkowo realizowany na terenie należącym do zakładu produkcyjnego. 

Profesjonalizm wszystkich zaangażowanych stron przy tym projekcie nie był wielkim zaskoczeniem. Każda ze stron to zespół ekspertów najwyższej klasy, jednak ogromne wrażenie zrobiła na mnie otwartość i partnerstwo na każdym etapie opracowywania projektu i świetna atmosfera w każdej fazie dyskusji na temat finalnej koncepcji. Jesteśmy bardzo dumni, że Mondelez powierzył nam to zadanie, a dodatkowo jest to kolejny projekt realizowany wspólnie z Panattoni, co tylko potwierdza klasę partnerów biznesowych”. 

„Dzięki współpracy z firmami Panattoni Europe oraz DSV Solutions, nowy magazyn znakomicie przyczyni się do obsługi naszych działań biznesowych w regionie, gdzie znajdują się jedne z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie – fabryka Czekolady oraz fabryka Gum i Cukierków w Skarbimierzu.” – powiedział Roman Sitko, Prezes Zarządu Mondelēz Polska Production Sp. z o.o.
 
„Zrealizowanie magazynu DSV w Skarbimierzu było nieprzypadkową decyzją. To właśnie tu działa fabryka firmy Mondelez, zatem sąsiedztwo centrum dystrybucyjnego pozwoli na lepszą optymalizację i zwiększenie efektywności procesów prowadzonych przez DSV. Jest to ponadto rzadka w Polsce transakcja, kiedy deweloper decyduje się na zakup działki od klienta, która jest zlokalizowana obok jego zakładu produkcyjnego, a następnie - wybudowanie obiektu, który zostaje wynajęty przez operatora, który będzie tę fabrykę obsługiwał”, komentuje Mateusz Iłowiecki, Senior Consultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.
 
Panattoni Europe
Foto: Panattoni Europe
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.