Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Prologis Park Ziar

06 marca 2019
Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę obiektu typu build-to-suit dla CBA Slovakia na obszarze 6 hektarów w mieście Żar nad Hronem, w kraju bańskobystrzyckim na Słowacji.
 Park na Słowacji
Budynek o powierzchni 21 000 metrów kwadratowych będzie stanowił główne centrum dystrybucji spółki CBA Slovakia, która zajmuje się prowadzeniem sklepów lokalnych i supermarketów na Słowacji. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2019 r. Będzie to jedyny budynek na terenie Prologis Park Ziar.
 
W budynku zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania logistyczne zaprojektowane w sposób spełniający rygorystyczne wymagania spółek, które mają do czynienia z łatwo psującymi się produktami. Będą to między innymi chłodnie do przechowywania towarów wymagających konkretnych temperatur. W ramach standardowej oferty Prologis w budynku wdrożone zostaną rozwiązania zaprojektowane w celu ograniczenia zużycia energii i zwiększenia wydajności – w tym oświetlenie LED oraz system smart meteringu, umożliwiający zdalny odczyt mediów mediów.
 
„Popyt na wysokiej jakości magazyny znajdujące się w dobrze skomunikowanych lokalizacjach takich jak Żar znacząco rośnie, co powoduje wzrost stawek czynszu w centralnej i zachodniej Słowacji. Cieszymy się, że tak ważny klient jak CBA Slovakia wybrał nasz nowy park na swoje główne centrum dystrybucyjne i zaufał naszemu doświadczeniu i stosowanym  rozwiązaniom technologicznym” – powiedział Martin Stratov, director development and leasing na Słowację.
 
Prologis Park Ziar znajduje się w mieście Żar nad Hronem w odległości 174 kilometrów na północny wschód od stolicy Słowacji – Bratysławy. Jest skomunikowany z siecią krajowych i międzynarodowych dróg poprzez autostradę R1, która zapewnia szybki i skuteczny dostęp do Bratysławy, Wiednia, Pragi i Budapesztu. Pierwszorzędna lokalizacja oraz dostępność dużej liczby wykwalifikowanych pracowników tworzą idealne warunki do prowadzenia scentralizowanej działalności logistycznej.
 
Prologis
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.