Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Regał automatyczny z najdłuższą półką

Firma Baumalog, producent automatycznych systemów magazynowych, informuje o pierwszej ukończonej realizacji regału automatycznego TwinTower® z półką o długości ponad 12 metrów. 
 TwinTower® z najdłuższą półką
Odbiorcą, regału TwinTower® z najdłuższą półką w historii Baumalog, jest firma INSTAL-FILTER SA z Kościana, specjalizująca się w produkcji urządzeń ochrony powietrza przeznaczonych do odpylania i redukcji emisji szkodliwych związków do atmosfery, stosowanych we wszystkich branżach przemysłu.
 
Dostarczony przez Baumalog automatyczny regał magazynowy TwinTower® składa się z dwóch kolumn składowania przeznaczonych do odkładania półek oraz znajdującego się pomiędzy nimi szybu, w którym porusza się winda transportująca półki pomiędzy kolumnami a zewnętrzną stacją umożliwiającą załadunek i rozładunek materiałów.

Uruchomiony w INSTAL-FILTER SA regał automatyczny TwinTower® służy do składowania wiązek profili stalowych o długości do 12 metrów – taki rozmiar w przypadku INSTAL-FILTER SA pozwala zoptymalizować proces produkcyjny i zredukować straty materiałowe, dodatkowo półki o dwóch różnych wysokościach użytkowych - 210 mm i 420 mm,  umożliwiają przechowywać zróżnicowany asortyment.
 Regał na blachy MonoTower®
Rozwiązanie firmy Baumalog przy wysokości 9 m, pomieści łącznie 105 ton prętów na 35 ruchomych półkach, które są łatwo i szybko dostępne – operator w przeciągu 2 minut otrzyma potrzebny materiał i pobierze go za pomocą wózka widłowego bądź żurawia.
 
W związku z rozbudową zakładu i zwiększeniem produkcji, Baumalog dostarczył również automatyczny regał magazynowy MonoTower®, przeznaczony do składowania arkuszy blach o wymiarach 4 m x 2 m.
 
Automatyczny regał MonoTower® zaprojektowany na potrzeby INSTAL-FILTER SA przy wysokości 9 m wyposażony został w 36 półek pozwalających magazynować arkusze blach o wymiarach 4 m x 2 m, a jego ładowność całkowita wynosi 108 ton. System MonoTower® składa się z jednej kolumny składowania, gdzie zlokalizowane są półki z materiałem, oraz drugiej zawierającej windę transportującą arkusze blach pomiędzy kolumną składowania a miejscem załadunku i rozładunku przez operatora.
 
Automatyzacja procesów magazynowych i produkcyjnych pozwoli firmie INSTAL-FILTER SA na znaczące usprawnienie produkcji (szybki i łatwy dostęp do każdego rodzaju składowanego materiału), oszczędność miejsca niezbędnego do zapewnienia wymaganego zapasu materiału, wzrost bezpieczeństwa pracy – wszystko razem przełoży się na szybszy rozwój i zwiększenie potencjału rynkowego. 

Baumalog

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.