Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Regały wspornikowe na wózkach

Aby zwiększyć dostępność towarów i uzyskać więcej miejsca na szerszy asortyment produktów, południowotyrolska hurtownia drewna Karl Pichler zmodernizowała swój magazyn drewna, wyposażając go w system przejezdny firmy OHRA. Nowy magazyn oferuje miejsce do składowania 130 ładunków płyt drewnianych z pojazdów ciężarowych. Każdy z czterech podwójnych regałów ma pojemność magazynową do 750 ton – przy ciężarze własnym 720 ton. Montaż regałów na wózkach umożliwia szczególnie oszczędne magazynowanie, a jednocześnie szybki i przyjazny dostęp do przechowywanych artykułów.
 OHRA _05_2019_Karl_Pichler
Karl Pichler obsługuje w swoich czterech filiach rynki Południowego Tyrolu, regionu Trentino i Północnego Tyrolu. Asortyment produktów obejmuje drewno i produkty z drewna, jak również podłogi drewniane, tarasy i rozwiązania fasadowe. Dotychczas towary były składowane na standardowych regałach. Nie oferowały one jednak już wystarczającej przestrzeni dla rosnącej gamy produktów. Ponadto, aby zapewnić jeszcze lepszą dostępność towarów, należało zwiększyć zapasy poszczególnych artykułów.
 
Dlatego też firma Karl Pichler AG zdecydowała się na zastąpienie starego systemu magazynowania w pełni automatycznym systemem przejezdnym firmy OHRA. W przeciwieństwie do przykręcanych do podłogi systemów regałowych, ten system magazynowy wymaga tylko jednej operacji, aby móc dotrzeć do każdego miejsca składowania. Otwiera się on pomiędzy dwoma rzędami regałów dopiero wtedy, gdy zajdzie konieczność dotarcia do konkretnego miejsca składowania. W ten sposób firma Karl Pichler może zrezygnować z bezproduktywnych korytarzy magazynowych i nadal mieć szybki i bezpieczny dostęp do towarów.
 
OHRA wyposażyła magazyn w cztery dwustronne regały wspornikowe montowane na wózkach jezdnych, a na każdym końcu magazynu zainstalowano dodatkowo jednostronne regały wspornikowe – stanowią one niejako obramowanie systemu przejezdnego. Każdy z ruchomych regałów ma 34 metry długości i prawie 11 metrów wysokości. W celu uzyskania wymaganych wysokich obciążeń, każda z 35 półek regałowych jest wykonana z 450 profili IPE – najbardziej wytrzymałych profili z oferty firmy OHRA: Umożliwiają one uzyskanie nośności o wartości 19,2 tony na 13 poziomach składowania. W sumie każdy mobilny rząd regałów oferuje pojemność magazynową 750 ton – przy masie własnej 720 ton.
 
Dzięki nowemu systemowi regałowemu klienci firmy Karl Pichler mają dostęp do szerszego asortymentu towarów w krótszym czasie – i to na tej samej powierzchni co stary magazyn.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.