Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Ruchome regały wspornikowe

Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom rynków, firma RBB Aluminium AG zbudowała kolejny magazyn w głównej siedzibie w Wallscheid w Eifel. Sercem nowego obszaru logistycznego jest mobilny system regałów wspornikowych firmy OHRA. Dziewięć ruchomych rzędów regałów o długości 18,4 metra i wysokości 6,36 metra umożliwia szybkie i bezpieczne składowanie profili aluminiowych o długości 6 metrów na możliwie najmniejszej powierzchni.
OHRA_01_2020_RBB Aluminium
Przedsiębiorstwo przetwórstwa aluminium zainwestowało w Wallscheid łącznie 3 miliony euro, budując między innymi nową, nowoczesną halę produkcyjną. Nowa hala logistyczna z jednej strony zaopatruje produkcję w profile aluminiowe, a z drugiej służy jako magazyn do przechowywania i wysyłki. Już w latach 1996 i 2003 firma RBB Aluminium wyposażyła magazyny w regały OHRA, w związku z czym decyzja o stworzeniu nowego magazynu z systemem magazynowania europejskiego lidera rynku regałów wspornikowych z siedzibą w Kerpen była oczywista.
 
Regały wspornikowe na wózkach transportowych umożliwiają najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w magazynie – wystarczy otworzyć ten korytarz, w którym towary są składowane i z którego mają zostać przeniesione. W zależności od konstrukcji, pojemność magazynowa może być nawet o 100 procent wyższa niż w przypadku standardowego statycznego systemu regałów. OHRA dostarczyła rozwiązanie dostosowane do potrzeb RBB Aluminium: Każdy ze stojaków o wysokości 6360 milimetrów ma na każdej ze stron nośność wynoszącą 4500 kilogramów, a jeden rząd regałów składa się z dwunastu stojaków. Podwieszane wsporniki tworzą sześć poziomów składowania w każdym rzędzie regałów, przy czym każde z ramion o długości 800 mm wykazuje nośność do 750 kg. Na ścianach końcowych systemu przesuwnego zamontowano dodatkowo na stałe jednostronne regały wspornikowe. Wózki transportowe ruchomych regałów poruszają się po szynach, które są zainstalowane w płycie stropowej hali.
 
Rzędy regałów można przesuwać ręcznie lub za pomocą pilota zdalnego sterowania – np. z wózka widłowego – w taki sposób, aby otworzyć żądany korytarz. Prosta obsługa systemu była kolejnym powodem, który zaważył na tym, że firma RBB Aluminium wybrała rozwiązanie OHRA.
 
Firma RBB Aluminium była w stanie – dzięki regałom wspornikowym na wózkach transportowych – osiągnąć najwyższe możliwe wykorzystanie przestrzeni w nowym magazynie. Rozwiązanie to umożliwia jednocześnie bezpiecznie i szybkie składowane oraz wyszukiwanie profili aluminiowych. OHRA nie tylko dostarczyła technologię magazynową, ale również wspierała RBB Aluminium w planowaniu nowej hali logistycznej. 

OHRA
Foto: OHRA 
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.