Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Rynek palet w Polsce

Palety 2-18_okładkaW kolejnym wydaniu publikacji poświęconej rynkowi paletowemu w Polsce, podsumowujemy wydarzenia  minionego roku, który był bardzo stresujący dla wielu producentów palet drewnianych. Wypowiedzenie umowy Stowarzyszenia EPAL z UIC , o wymienialności palet w „białym poolu”, skutkowało wieloma perturbacjami na rynku palet drewnianych. Producenci palet ze znakami UIC mieli powody do niepokoju, gdyż pojawiła się realna groźba wyrugowania ich z rynku palet.
 
Środowisko producentów palet EUR, nie dało za wygraną i powołało Związek Producentów Europalet UIC, skupiający firmy posiadające licencję UIC , są tam producenci i naprawiający europalety EUR. Wkrótce będzie pierwsza rocznica rejestracji Związku Producentów Europalet UIC, który notuje pierwsze sukcesy działalności na rynku, przejawiającej się dbałością o jakość produkowanych palet, a także walkę z fałszerzami. Piszemy o tym w obszernej rozmowie z Andrzejem Bijakiem, prezesem Związku Producentów Europalet UIC.
 
Sytuacja na rynku palet drewnianych uspokoiła się, gospodarka rośnie w szybkim tempie i potrzebuje coraz więcej nośników transportowych. Producenci palet mają pełne portfele zamówień i nie mogą narzekać, znaleźli się w zgoła odmiennej sytuacji niż w poprzednich latach z trudem realizując zamówienia.      
 
Rozwój technologiczny procesów produkcyjnych, coraz większa automatyzacja tych procesów sprawia, że zwiększa się w rynku udział palet plastikowych. Uznawane za bardzo drogie nośniki transportowe używane były dotąd w obszarach tylko dla nich zarezerwowanych. Poprawa sposobów zarządzania i kontroli obiegu palet w łańcuchach logistycznych, zmienia nastawienie niektórych użytkowników palet plastikowych, którzy skłonni są ich używać. Koszty zakupu rozłożone w czasie użytkowania tych palet, nie są już tak drastycznie różne od palet drewnianych. Piszemy o tym na łamach niniejszej publikacji, pokazując wiele zalet jakie posiadają palety plastikowe.
 
W publikacji Palety 2018 poruszamy wiele z tematów, które zdominowały rynek w ubiegłym roku, ale piszemy też o nowych jakościowo wydarzeniach, jakim jest niewątpliwie pojawienie się na rynku nowej palety NDHP z polskim patentem, która ma szansę odegrać znaczącą na rynku rolę. 
 
Andrzej Szymkiewicz
Foto: Okładka

Linki:

  • Palety 2018
    Rozwój technologiczny procesów produkcyjnych, coraz większa automatyzacja tych procesów sprawia, że zwiększa się w rynku udział palet plastikowych. Uznawane za bardzo drogie nośniki transportowe używane były dotąd w obszarach tylko dla nich zarezerwowanych.....więcej wewnątrz publikacji.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.