Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Serwis urządzeń jako czynnik bezpiecznej pracy sprzętu oraz pracowników w magazynie

Sprawna i niezawodna flota wewnątrzmagazynowa to jeden z kluczowych czynników gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa w magazynie. Na przestrzeni lat obserwujemy postępujące zmiany w zakresie obsługi urządzeń transportu bliskiego. Jeszcze do niedawna celem samym w sobie była naprawa w możliwie krótkim czasie. Jest to oczywiście istotne również i dzisiaj, ale na pierwszy plan wysunęło się przewidywanie potrzeb Klienta i praca w jego rytmie.
 OMV Polska_Usługi serwisowe
W realizacji tego rodzaju założenia pomaga nam filozofia, którą w OMV Polska nazywamy 3F Strategy. W skrócie przekłada się ona na: elastyczne opracowanie szczegółów współpracy (Flexible), szybki przepływ informacji i szybkie procesy decyzyjne (Fast) oraz najbardziej rozbudowany zakres obsługi (Full). Bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mają z pewnością czynniki takie jak adekwatna do obciążeń pracy u Klienta prewencja, kontrola jakości w postaci audytów wewnętrznych, szkolenia techników,  wsparcie udzielane w zakresie szkoleń operatorów, czy bieżące informacje zwrotne o przewidywanych przyczynach powstających uszkodzeń.
 
Idąc dalej, kładziemy również nacisk na wsparcie utrzymania bezpieczeństwa i ciągłości pracy. W OMV Polska jest to możliwe m.in. dzięki gwarancji możliwości rotacji maszyn (nawet między oddziałami tej samej firmy w różnych krajach), zapewnieniu urządzeń zastępczych, możliwości przedterminowego zwrotu maszyn. Istotne są również takie aspekty jak kontrola i prognozowanie kosztów (w tym serwisowych), przejęcie odpowiedzialności nie tylko za wózki ale i baterie. Wiele z tych działań można zrealizować oczywiście tylko przy ścisłej współpracy z Klientem. Stąd bardzo często funkcjonujemy w oparciu o ścisłe partnerstwo, pracując niemal jak jeden z działów naszych Klientów. Warto również pamiętać o tym, że sprawna flota urządzeń redukuje poziom potencjalnych zagrożeń w odniesieniu do pracowników.
 
Mówiąc o bezpieczeństwie w magazynie, zapomnieć nie można o pozostałych elementach jego wyposażenia, takich jak akumulatornie czy regały magazynowe. OMV Polska gwarantuje obsługę serwisową również w tym obszarze. Powierzenie nam baterii w kontekście ich konserwacji (czyszczenie, uzupełnianie poziomu elektrolitu, bieżące monitorowanie ich stanu) oraz fizycznych wymian przyczynia się również do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Dzięki prawidłowej obsłudze eliminujemy zagrożenia (wybuch baterii, porażenie prądem czy poparzenie elektrolitem) oraz nieplanowane koszty związane z uszkodzeniami cel, łączników, wtyczek czy całych baterii.
 Usługi regałowe_OMV Polska
Poza urządzeniami transportu bliskiego, równie istotną rolę w kontekście bezpieczeństwa pracy odgrywa także samo wyposażenie magazynu. W wielu firmach nadal nie docenia się  np. konstrukcji regałowych, które powinny być sprawne, właściwie oznakowane i tym samym bezpieczne. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w tym obszarze oferujemy np. zwiększenie częstotliwości interwałów przeglądowych. Tego rodzaju działanie pozwala na dostrzeganie oraz eliminowanie zagrożeń już na wczesnych etapach ich powstawania. Co ważne, nasi specjaliści od regałów są w stanie zaproponować rozwiązania optymalizujące warunki pracy dla wózków a tym samym dla operatorów (tj. przejazdy między regałami, konkretne i bezpieczne korytarze robocze) już na etapie projektowania.
 
Artur Nagórny, Dyrektor Działu Serwisu OMV Polska
Foto: OMV Polska
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.