Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Składowanie pojazdów do recyklingu

Firma Desguaces Eduardo zajmująca się recyklingiem pojazdów znacznie rozszerzyła swoje możliwości składowania pojazdów wycofanych z eksploatacji dzięki zastosowaniu regałów wspornikowych OHRA w zakładzie Ibeas de Juarros w północno-hiszpańskiej prowincji Burgos. Do tej pory pojazdy były ustawiane na 25 000 metrów kwadratowych ziemi na terenie magazynu zewnętrznego. Obecnie dzięki dużej nośności regałów wynoszącej do 2 ton ciężkie samochody osobowe mogą być składowane na czterech poziomach.
 OHRA_11_2019_Desguace Eduardo
Regały wspornikowe nie tylko umożliwiają zwiększenie liczby pojazdów składowanych na metrze kwadratowym, ale także zapewniają szybki dostęp do poszczególnych nadwozi. W przeciwieństwie do układania pojazdów wycofanych z eksploatacji w stosy, co jest powszechną praktyką firm zajmujących się recyklingiem samochodów, w przypadku składowania na regałach wspornikowych samochody mogą być usuwane z dowolnego poziomu w dowolnym momencie. Jednocześnie znacznie zwiększa to również bezpieczeństwo pracy.
 
Desguaces Eduardo wybrała system regałów wspornikowych od lidera europejskiego rynku regałów wspornikowych ze względu na ich nośność i niezawodność. Wszystkie elementy nośne regałów OHRA są wykonane z pełnościennej stali walcowanej. Zainstalowane w Desguaces Eduardo wsporniki o wysokości 5680 milimetrów mogą udźwignąć do 3 ton na stronę, a każdy z wysięgników o długości 1800 milimetrów ma nośność 1000 kilogramów. Ponieważ każdy regał składa się z dwóch wsporników, na każdym poziomie i na każdej stronie można przechowywać samochód o maksymalnej wadze 2000 kilogramów (na najniższym poziomie pojazdy spoczywają bezpośrednio na nogach regału). W przeciwieństwie do regałów wykonanych z profili z blachy pełne profile stalowe zapewniają ochronę przed wgniataniem podczas zderzeń.
 
OHRA dostarczyła do północno-hiszpańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem samochodów łącznie 37 regałów. Od końca 2018 r. firma Desguaces Eduardo korzysta ze znacznie zwiększonej pojemności magazynowej i szybszego dostępu do pojazdów.

OHRA 
Foto: OHRA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.