Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

System Backeye®360

Zdjęcie ProduktuLusterka i kamery umożliwiają zmniejszenie martwej strefy, ale mimo tego kierujący nadal nie widzi wszystkiego w otoczeniu pojazdu. W konkretnej chwili może obserwować tylko drogę przed sobą lub patrzeć w jeden monitor albo lusterko. Niezależne badania dowodzą, że w czasie, jaki zajmuje sprawdzenie czterech lusterek, ocena, a potem odpowiednia reakcja na zagrożenie, nawet przy prędkościach rzędu zaledwie 5 km/h, pojazd może przejechać aż 10 m. Zwiększanie ilości lusterek lub kamer tylko do pewnego momentu podnosi widoczność.
 
Dodatkowe lusterka stwarzają kolejne martwe strefy, zasłaniając swoim obrysem część pola widzenia kierującego. W celu zmniejszenia wypadkowości podczas manewrowania - co za tym idzie bezpieczeństwa i wydajności pracy – firma Brigade Electronics stworzyła system pozwalający całkowicie wyeliminować martwe strefy, nie generując przy tym żadnych negatywnych skutków, takich jak rozpraszanie czy przeciążenie informacyjne kierującego.
 
Backeye®360 jest systemem wizyjnym zapewniającym stały widok z lotu ptaka na jednym ekranie. Wyświetlanie całego otoczenia pojazdu na jednym ekranie, eliminuje konieczność zapoznawania się z widokami ze wszystkich lusterek, umożliwiając kierującemu skupienie się na manewrowaniu. Charakterystyka systemu umożliwia rozbudowanie go o dodatkowe kamery ułatwiające pracę, np. kamera na maszcie lub widłach dająca podgląd na pobierany ładunek.
 BM_galeria zasotoswań 3
Informacje techniczne:
Backeye®360 całkowicie eliminuje martwe strefy, zapewniając kompleksowy widok otoczenia pojazdu w czasie rzeczywistym. Zmniejszając ryzyko kolizji z ludźmi, innymi pojazdami oraz infrastrukturą np. znakami drogowymi, barierkami, regałami itp., znacząco podnosi bezpieczeństwo pojazdu i jego otoczenia.
 BM_galeria zastoswoań 1
System Backeye®360 będzie pracować dosłownie w każdym pojeździe lub maszynie, dużej czy małej, a odległość oglądanego obszaru można ustawić w zależności do zastosowania. Zalety systemu są szczególnie widoczne gdy pojazd porusza się w ciasnych miejscach gdzie manewrowanie jest utrudnione.
 BM_galeria zastoswoań 4
Brigade Electronics jest światowym liderem w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa pojazdów. Zdobywane od ponad 40 lat doświadczenie, jest gwarantem jakości oraz niezawodność oferowanych rozwiązań.
 
Dystrybutor:
Osprzęt Roma Dudzińska Sp. z o.o.
ul. Romana Maya 1; 61-371 Poznań
Tel.kom. +48 601 77 07 25
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.