Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

System ostrzegawczy do regałów CS chroni przed kolizją

Komfort i bezpieczeństwo w magazynie, to dwa kluczowe elementy osiągania zamierzonych efektów spokojnej, efektywnej i bezpiecznej pracy. Zagadnienia te od jakiegoś czasu stają się ważnym czynnikiem kształtowania długofalowych działań, które za cel stawiają właśnie ich poprawę i osiąganie między nimi stanu równowagi.
 Instalacja na regale z użyciem magnesu
Na rynku jest całkiem sporo produktów, które zapewnią osiąganie a następnie utrzymanie tej równowagi.  Światła ostrzegawcze, systemy antykolizyjne i inne technologie, które skutecznie pomagają zmniejszyć ilość wypadków z udziałem pracowników oraz maszyn i pojazdów, doskonale wpisują się w te potrzeby. Do tego dodać narzędzia, które eliminują kolizje z udziałem wózków widłowych oraz pieszych i mamy komplet zapewniający bezpieczeństwo w magazynie.
 
Magazyn to regały, konstrukcje cienkościenne o niezwykłych parametrach nośności, na których składowane jest tysiące ton towarów, ustawione blisko siebie, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię, tworzą wąskie korytarze robocze. Pracujące w korytarzach wózki widłowe mają ograniczoną widoczność w trakcie wyjeżdżania z wąskich alejek, te strefy ograniczonej widoczności, są zagrożeniem dla poruszających się po magazynie wózków i ludzi.
  
SYSTEM OSTRZEGAWCZY DO REGAŁÓW CSSystem-ostrzegania-na-regały
System ostrzegawczy, to urządzenie zaprojektowane z myślą o miejscach uczęszczanych przez pracowników pieszych, wózki widłowe oraz inne urządzenia pracujące w magazynie. Zadaniem systemu jest wykrywanie i skuteczne ostrzeganie wszystkich uczestników ruchu będących w zasięgu działania urządzenia.
 
System ostrzegawczy do regałów CS, to zestaw prostych urządzeń chroniący przed kolizją wszystkich uczestników ruchu, a jego trzy najważniejsze zalety to:
  • Bezpieczeństwo – system odpowiada za szybkie oraz skutecznie ostrzeganie zarówno pieszych, jak i operatorów pojazdów. Osoby poruszające się po magazynie czy zakładzie dostają informację o zagrożeniu ewentualną kolizją na długo przed tym, zanim może ona faktycznie się wydarzyć.
  • Oszczędności – sprzęt nie wymaga skomplikowanego montażu przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Tym samym oszczędza czas, miejsce, pieniądze oraz ewentualne straty, jakie może ponieść firma w wyniku wypadków i kolizji.
  • Elastyczność – urządzenie można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu, w którym przecinają się wytyczone drogi komunikacyjne. Dzięki wielu opcjom montażu (magnes, zaczepy, śruby), może być zainstalowane szczególnie na regale, ale z powodzeniem odnajdzie się też na ścianie, czy słupie.
Wygodny montaż
Instalacja systemu ostrzegawczego jest bardzo prosta i w pełni dopasowana do warunków panujących w przedsiębiorstwie. Można go bowiem zainstalować używając magnesu montując do metalowego regału lub ścianki wyposażonej w odpowiedni metalowy podkład. Magnesy są bardzo silne i nie ma możliwości, aby urządzenie samoistnie się odczepiło. Mocowanie na magnes można dodatkowo wzmocnić za pomocą zaczepów, czyli popularnych „trytytek”. Drugim sposobem montażu urządzenia jestmocowanie śrubami. 
 Blind-Spot-Device
Specyfikacja systemu ostrzegawczego
Obszar monitorowania to od 6 do aż 9 metrów. System już z takiej odległości jest w stanie wykryć obiekt i sygnalizować zagrożenie, jeżeli w monitorowanych potencjalnie kolizyjnych  strefach znajdują się wykryte obiekty.  

Alarm wykryciaUrządzenie wyposażone jest w 2 formy alarmu:
  • świetlna, świecąca intensywnym czerwonym światłem,
  • dźwiękowa, wydająca słyszalne sygnały ostrzegawcze.
Do zestawu zawierającego w pełni funkcjonalne urządzenie dołączone są elementy pozwalające na jego szybki montaż (potężne magnesy, uchwyty na śruby oraz zaczepy). Urządzenie ostrzegawcze posiada wbudowaną baterię pozwalającą na nieprzerwane działanie przez okres 3, a nawet 4 lat (w zależności od użytkowania). Bateria jest wymienna i po jej wyczerpaniu można zastąpić ją nową, dostępną praktycznie w każdym sklepie.
 
Zastosowanie
System ostrzegania przed kolizjami CS doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie występuje ograniczenie widoczności na końcach ciągów komunikacyjnych, jak korytarze robocze w regałach wysokiego składowania. W miejscach gdzie występują krzyżujące się drogi ruchu pieszych i wózków widłowych. To świetne rozwiązanie dbające o bezpieczeństwo ludzi oraz pracujących maszyn, to także zachowanie płynności poruszania się, bez przestojów i niepotrzebnych nerwów.

Dzięki jego mobilności może być łatwo montowane oraz demontowane, to cecha, która pozwala na korzystanie z wykrywacza kolizji dokładnie tam, gdzie jest akurat potrzebny.
 
DNT
Foto: DNT
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.