Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

System ostrzegawczy SpotME

SpotME-fot0bmNajczęstszą przyczyną wypadków w magazynach są błędy eksploatacyjne wynikające z nie przestrzegania norm BHP przez pracodawców lub pracowników. Zauważyć należy że choć powoli, to jednak rośnie świadomość pracodawców dotycząca korzyści ze stosowania się do tych norm i inwestowania w szkolenia pracownicze, produkty czy też systemy poprawiające bezpieczeństwo w miejscu pracy.
 
Jednym z takich rozwiązań jest System ostrzegawczy SpotME firmy Toyota Material Handling Europe. System ten w 2013r. na targach Preventica we Francji został wyróżniony Nagrodą Innowacyjności i do dziś jest ciągle udoskonalany. Głównymi zaletami systemu są jego wysoka skuteczność i łatwość instalacji w różnych środowiskach wewnątrz i około magazynowych.
 
Zasada działania jest niezwykle prosta, pieszy wchodząc w pole odczytu czujnika podczerwieni C1 znajdującego się na ścianie uruchamia lampę ostrzegawczą L1 znajdującą się za rogiem budynku. Dzięki temu operator wózka ostrzegany jest o nie widocznej dla niego przeszkodzie (pieszy lub inny wózek widłowy). Analogiczna sytuacja wystąpi gdy wózek wjedzie w pole odczytu czujnika C2 wtedy uruchomiony zostanie sygnał świetlny w lampie L2 i pieszy ma informację o zbliżającym się wózku. Dodatkowo pod lampami można umieścić informację o rodzaju zagrożenia które są sygnalizowane.
SpotME-lampa ostrzegawczaSpotME-czujnik ruchu
W podstawowej konfiguracji system składa się z lampy  ostrzegawczej oraz czujnika ruchu bazującego na promieniowaniu podczerwonym (IR).
 
Dane techniczne:
Dane techniczne czujnika ruchuDane techniczne lampy
 
Dane adresowe:
Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.
ul. Potockiego 1A, 96-313 Jaktorów
Tel. 22 753 20 00, Info: 801 366 900
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.