Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Systemowa optymalizacja oświetlenia

TRILUX LiveLink – intuicyjny system zarządzania oświetleniem działający w oparciu o protokół DALI zostaje wzbogacony o wariant, dzięki któremu można skorzystać z przewag nowoczesnych, skomunikowanych opraw również w przypadku starszych budynków nieposiadających linii sterujących.
 LiveLink_Fot
TRILUX LiveLink to nowoczesny system łączenia opraw oświetleniowych, czujników i przycisków pozwalający optymalizować pracę instalacji, sterować nią i monitorować za pośrednictwem aplikacji na telefony i tablety. Obecne na rynku od kilku lat rozwiązanie dla nowoczesnego zarządzania oświetleniem zyskuje teraz nowy wariant, poszerzający możliwości jego wykorzystania o projekty modernizacyjne i rewitalizacyjne: LiveLink Wireless.

W jego ramach łączność pomiędzy elementami instalacji: czujnikami, sterownikami i oprawami – realizowana obecnie najczęściej poprzez linie DALI - prowadzona jest przez sieć radiową w standardzie ZigBee. Interfejsy ZigBee/DALI pozwalają łączyć ze sobą nadajniki i odbiorniki pomiędzy siecią przewodową i radiową.
 
LiveLink Wireless sprawia, że czerpanie wszystkich korzyści wynikających z wdrożenia systemu zarządzania oświetleniem – od zmniejszenia o kilkadziesiąt procent ilości zużywanej energii po uzyskanie optymalnej jakości światła – jest możliwe także w budynkach, gdzie nie jest dostępny dwużyłowy przewód sterujący. Dzięki niemu pełne spektrum nowoczesnych rozwiązań cyfrowych – jak systemy Human Centric Lighting czy Predictive Maintenance – jest dostępne w każdym budynku, niezależnie od jego wieku, bez konieczności rozkuwania ścian pod nową linię DALI.
 
Wojciech Podsiadły
Foto: LiveLink
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.