Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

TIMATE - system zarządzania bezpieczeństwem

Właściciele firm zatrudniających pracowników fizycznych muszą szukać rozwiązań, które zapewnią im odpowiednią ochronę. Co może w tym pomóc? Po sukcesie wdrożeń pilotażowych do sprzedaży trafia TIMATE – innowacyjny system służący do zarządzania personelem i jego bezpieczeństwem. To na rynku nowość, która ma szansę wprowadzić rewolucję w przedsiębiorstwach, zakładach produkcyjnych, fabrykach czy logistyce.  
 Sebastian Młodziński, CEO Timate
O TIMATE zrobiło się głośno dwa lata temu, kiedy podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji, urządzenie zostało docenione i nagrodzone złotym medalem INTARG 2017 w kategorii Przemysł. Rozwiązanie pozwala na nowoczesną i automatyczną rejestrację czasu pracy, działa bez angażowania pracownika, nie zbiera wrażliwych danych i dba o bezpieczeństwo zatrudnionych. Jego sercem jest inteligentna karta wyposażona w technologię Internet of Things.
 
System powstał z myślą o ochronie pracowników fizycznych. Jednym z jego elementów jest karta, która za pomocą specjalnych czujników wykrywa zastosowanie środków ochronnych przez jej właściciela. Dodatkowo urządzenie informuje pracodawcę o ewentualnych nieszczęśliwych zdarzeniach do których dojdzie na terenie firmy.
 
- Z mojego doświadczenia wynika, że dla właścicieli firm jedną z najistotniejszych informacji jest ta związana z bezpieczeństwem pracowników. TIMATE to innowacja, która ma szansę wprowadzić pewnego rodzaju rewolucję w przedsiębiorstwach. Co więcej – nie tylko polskich, ale również zagranicznych. System oprócz tego, że gromadzi dane o czasie pracy zatrudnionych osób, jest pomocny również w przypadku, kiedy pracownik zapomni założyć kask czy ulegnie wypadkowi – wyjaśniaSebastian Młodziński, CEO TIMATE, współodpowiedzialny między innymi za sukces spółki XTPL SA.
 
Rozwiązanie przeszło pomyślnie wdrożenia pilotażowe i jest już dostępne w sprzedaży. Jednym z przedsiębiorstw, które sprawdziło działanie systemu TIMATE, był polski producent basenów i elementów SPA Firma Mazur.
 
- Timate działa u nas już na tyle długo, że jesteśmy w stanie realnie ocenić jego wartość dla prowadzonego biznesu. Zatrudniamy dużą liczbę pracowników. Z pomocą systemu wiemy dokładnie, co dzieje się z każdym z nich – od przyjścia aż do wyjścia z pracy. Mając taką wiedzę, a raczej dane możemy tę pracę w końcu dokładnie mierzyć i optymalizować. W skali roku oszczędzamy w ten sposób znaczące kwoty  – mówi Piotr Mazur, właściciel firmy.
 
TIMATE – to innowacyjny system do zarządzania personelem oraz unikatowe rozwiązanie ułatwiające zbieranie i analizowanie danych związanych z wykorzystaniem czasu pracy (big data). Aktualnie TIMATE bazuje na kilku podstawowych obszarach, do których należą: mierzenie wykorzystania czasu pracy przez pracowników, bezpieczeństwo, delegowanie zadań, praca zdalna oraz strefy. Te funkcjonalności są już gotowe do wdrożeń komercyjnych, które już się rozpoczęły w dużych przedsiębiorstwach w Polsce.

Redip
Foto: Tmate
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.