Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Umowa na dostawę sadzy technicznej

Continental, firma technologiczna i producent opon klasy premium oraz Pyrolyx współpracowały w ostatnich latach nad rozwojem technologii pozyskiwania sadzy technicznej. Celem współpracy było stworzenie warunków do wykorzystania w produkcji sadzy technicznej odzyskanej ze zużytych opon (rCB – eng. recoverd Carbon Black). Teraz Pyrolyx i Continental mają przyjemność ogłosić podpisanie pięcioletniej umowy na dostawę sadzy rCB dla fabryk opon Continental na całym świecie.
 Sadza do produkcji opon
To istotny krok do zmniejszenia poziomu zużycia materiałów w produkcji opon. Pyrolyx zakłada, że przyjmie od Continentala ponad 3 000 000 zużytych opon i zmniejszy emisję dwutlenku węgla o ponad 25 000 ton rocznie w każdym zakładzie.
 
Sadza techniczna (Carbon Black) to substancja powszechnie wykorzystywana w produkcji opon i innych wyrobów przemysłowych z gumy. Sadza rCB jest odzyskiwana z wycofanych z eksploatacji zużytych opon
 
Continental cieszy się z długoterminowej współpracy z Pyrolyx, ponieważ podkreśla to zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój naszej produkcji i operacji biznesowych. Zobowiązujemy się wobec naszych klientów do stosowania innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska technologii i dbamy, aby nasze opony spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa – mówi dr Andreas Topp, wiceprezes ds. rozwoju materiałów i procesów oraz industrializacji w Continental. 

- Umowa z Continental to bardzo pozytywna zmiana dla Pyrolyx, która wpisuje się w naszą strategię odzyskiwania sadzy technicznej ze zużytych opon oraz wspiera wykorzystanie rCB przez producentów na całym świecie. Zastosowanie rCB od Pyrolyx to przełom (…). – powiedział Thomas Redd, dyrektor generalny Pyrolyx w USA.
 
Umowa na dostawę rCB będzie wspierać rozwój Pyrolyx w Ameryce Północnej i Europie Wschodniej, a wyniki sprzedaży detalicznej w ciągu najbliższych pięciu lat mają wzrosnąć do 10 000 ton rocznie. Współpraca Continental i Pyrolyx pozytywnie wpłynie na globalny proces tworzenia łańcuchów dostaw na potrzeby produkcji opon, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Continental
Foto: Continental
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.