Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

W sieci Logistyczne Marki 2021

Logistyczne Marki 2021-okładkaPublikacja Logistyczne Marki, to stały element informacji o rynku logistycznym, w poprzednich wydaniach pisaliśmy o: CSR w łańcuchu dostaw, etyce w biznesie, zrównoważonym rozwoju firm logistycznych, zielonej logistyce, oraz o cyfrowych łańcuchach dostaw. Każde wydanie poruszało zagadnienia istotne dla harmonijnego rozwoju firm działających w branży logistycznej. Nie inaczej jest i tym razem, Logistyczne Marki 2021, to prezentacja działań firm, które robotyzują i automatyzują procesy, tworzą struktury zautomatyzowanego świata łańcuchów dostaw.
 
Pandemia wymusiła duże tempo zmian w logistycznych łańcuchach dostaw, które z natury rzeczy przygotowane są do wyzwań organizacyjnych. Branża logistyczna, chociaż mocno ograniczana ustawowymi zakazami, zapewniała ciągłość dostaw i obsługę logistyczną podmiotom gospodarczym. Pośród ograniczeń związanych z epidemią uruchomiono procesy automatyzacji i robotyzacji wielu obszarów operacyjnych.
 
Maszyny przejmują coraz więcej zadań, są powtarzalne, pracują nieprzerwanie w tym samym rytmie i co najważniejsze – są odporne na wirusy. Sztuczna inteligencja, roboty i automatyzacja procesów wykorzystywane w obsłudze logistycznej wyznaczają kierunki rozwoju łańcuchów dostaw.
 
Logistycznych Markach 2021 prezentujemy firmy obsługujące procesy logistyczne i wykorzystujące narzędzia Przemysłu 4.0 dla lepszej jakości i komplementarności usług. Czołowe przedsiębiorstwa skoncentrowane na dopasowywaniu swoich produktów do zmieniających się potrzeb klientów sięgają po rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo procesów i dające przewagę konkurencyjną na rynku.
 
Automatyzacja i robotyzacja w naturalny sposób wspierają obsługę łańcuchów dostaw, czyniąc je odpornymi na pandemiczne obostrzenia serwowane przez rządzących na całym świecie. Zmian tych nie da się już zatrzymać, co potwierdzają prezentowane w naszej publikacji firmy, które ukazują cały pakiet rozwiązań wspomagających procesy.
 
Logistyka zmienia się na naszych oczach, cyfryzacja sprawia, że obsługa łańcuchów dostaw staje się bardziej przejrzysta i pozwala śledzić dostawy w czasie rzeczywistym. Produkty sztucznej inteligencji już nas nie zaskakują, oswajamy się ze zdobyczami techniki, czyniąc z nich pomocne narzędzia.
 
Zapraszam do ciekawej lektury Logistycznych Marek 2021.

Andrzej Szymkiewicz

Linki:

  • Logistyczne Marki 2021
    W Logistycznych Markach 2021 prezentujemy firmy obsługujące procesy logistyczne i wykorzystujące narzędzia Przemysłu 4.0 dla lepszej jakości i komplementarności usług. Czołowe przedsiębiorstwa skoncentrowane na dopasowywaniu swoich produktów do zmieniających się potrzeb klientów sięgają po rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo procesów i dające przewagę konkurencyjną na rynku
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.